Montaż umywalki i instalacja baterii umywalkowej – co warto wiedzieć?

Budowa
miejsce-poznania
Montaż umywalki i instalacja baterii umywalkowej – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Umywalki i baterie do nich eksploatowane są kilka razy dziennie. Nie dziwi więc, że raz na jakiś czas trzeba je w końcu wymienić. Co prawda montaż umywalki jest stosunkowo prosty, ale ciężej jest już z baterią, którą trzeba podłączyć do instalacji wodnej. Co warto wiedzieć, zanim zacznie się pracę w kuchni lub łazience? 

Montaż umywalki 

Montaż umywalki jest stosunkowo prosty, warto znać jednak kilka wskazówek. Jej górna krawędź powinna znajdować się na wysokości około 90 centymetrów. W przypadku niskich osób w rodzinie można tę wysokość delikatnie obniżyć. Mnóstwo umywalek kupuje się razem z meblami, gdzie wysokość narzuca się już sama. W celu zamontowania umywalki należy wywiercić dwa otwory na kołki. Najlepiej użyć wiertła do glazury, odradza się stosowania wersji udarowych. W otworach należy umieścić kołki, a następnie wkręcić w nie szpilki, na których będzie zawieszona umywalka. 

Montaż baterii 

Zanim przystąpi się do montowania baterii warto zadbać o zawory wyposażone w filtr. Modele w rodzaju burkert 6213 chronią głowicę baterii przed uszkodzeniem, a przy okazji zatrzymują różne zanieczyszczenia. Przed włożeniem baterii do otworu należy pod korpusem założyć pierścień z uszczelką. Na szpilki należy założyć gumowe podkładki i dociskające metalowe płytki. Następnie korpus korka baterii należy umieścić w otworze odpływowym umywalki. Dolna część korpusu musi być tak umieszczona, żeby otwór na cięgno korka był skierowany w tylną stronę. Cięgło należy przełożyć przez otwór baterii, a ostatnim etapem jest dokręcenie do niego jego drugiej części.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezdech senny – czym jest i czy jest to groźne dla zdrowia?
Bezdech senny – czym jest i czy jest to groźne dla zdrowia?
Współcześnie wiele osób zmaga się na co dzień z bezdechem sennym. To nic innego jak zanik naturalnego przepływu powietrza przez […]
Polecamy