Szkolenie na skoczka spadochronowego – jak wygląda?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Szkolenie na skoczka spadochronowego – jak wygląda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenie na skoczka spadochronowego to marzenie wielu osób. Pozwala ono na realizację wyobrażeń szybowania w przestworzach i bezwładnego spadania z wysokości kilku tysięcy metrów. Aby móc odbyć solowy skok potrzeba pozytywnego ukończenia kursu. Jak zatem wygląda szkolenie? 

Najważniejsze jest przygotowanie

W okolicy znajdują się jednostki zajmujące się nauką przyszłych skoczków. Szkolenia spadochronowe Opole oraz wiele miast oferuje pomoc specjalistów w nauce skakania i swobodnego spadania. Podstawą kursu jest poznanie teoretycznej wiedzy dotyczącej skoków ze spadochronem. Fachowi instruktorzy powinni nauczyć przyjmowania stabilnej pozycji w powietrzu, umożliwiającej otwarcie spadochronu podczas spadania. Najważniejsza jest stabilizacja w trakcie lotu i brak wpadania w panikę. Podczas kursu, kursant powinien również opanować podstawowe zasady poruszania się w powietrzu. Musi nauczyć się manewrów umożliwiających regulację kierunku swobodnego spadania. Kolejne umiejętności związane są z obsługą spadochronu. Najważniejsze jest jego manewrowanie w celu prawidłowego odbycia lotu i przygotowania do lądowania, które jest bardzo wymagające pod względem umiejętności. Fachowe szkolenie powinno również przygotować do reagowania na sytuacje awaryjne. Zakończenie kursu z wynikiem pozytywnym jest możliwe po zaliczeniu egzaminu teoretycznego i praktycznego. Szkolenie może potrwać kilka tygodni. Uprawnia do wykonywania samodzielnych skoków, ale pod nadzorem instruktora. Dopiero wykonanie 50 skoków umożliwia ubieganie się o Świadectwo Kwalifikacji do odbywania skoków bez nadzoru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Minimalizm jest w cenie, czyli jakie meble w stylu skandynawskim będą idealne do mieszkania?
Minimalizm jest w cenie, czyli jakie meble w stylu skandynawskim będą idealne do mieszkania?
Styl skandynawski przybył do Polski już kilkanaście lat temu, jednak jego popularność nie słabnie, a nawet stale rośnie. Nauczyliśmy się […]
Polecamy