Jakimi sposobami leczy się choroby nowotworowe?

Stres, używki w postaci papierosów i alkoholu, czy też otyłość to czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Chociaż medycyna zrobiła znaczny postęp w leczeniu pacjentów onkologicznych, nadal wielu z nich nie udaje się uratować. Skuteczność leczenia uzależniona jest w dużym stopniu od rodzaju zastosowanej terapii.

Leczenie chirurgiczne i chemioterapia

Najskuteczniejszym sposobem leczenia jest wycięcie raka, zanim zacznie rozsiewać się po organizmie i powodować przerzuty. Powszechne jest również wdrażanie chemioterapii u pacjentów onkologicznych. Podawane leki, których zadaniem jest zneutralizować nowotwór, niestety nadal wywołują wiele skutków ubocznych, które powodują osłabienie organizmu.

Opieka paliatywna osób z chorobami onkologicznymi

Zaawansowana choroba nowotworowa może powodować ból i inne dokuczliwe objawy. Niektórzy pacjenci, aby wyjść z choroby, potrzebują całodobowego wsparcia ze strony personelu medycznego. Taką pomoc da z pewnością opieka paliatywna Warszawa jako największe miasto w Polsce może szczycić się odpowiednio wyposażonymi i wykwalifikowanymi placówkami w tej dziedzinie. Chorzy mogą liczyć w tym względzie również na wsparcie psychologa. Warto pamiętać, że odpowiednie nastawienie psychiczne nierzadko jest kluczem do wyzdrowienia.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć + szesnaście =