Urządzenia, z których na co dzień korzysta okulista

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Urządzenia, z których na co dzień korzysta okulista
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda wizyta w poradni okulistycznej wiąże się z kompleksowym badaniem narządu wzroku, które przeprowadzane jest na wielu różnych i wyspecjalizowanych aparatach. Jednym z niezwykle potrzebnych sprzętów, który sprawdzi się w każdym gabinecie lekarza okulisty, jest niewątpliwie perymetr. Dostępny na stronie https://www.krak-optic.pl/produkty/perymetr-rodenstock-perimat-2-3/ aparat służy do badania pola widzenia. Kiedy przydać się może badanie perymetryczne i czemu służy?

Perymetria – badanie, które może uratować nie tylko wzrok, ale i życie

U większości osób, wraz ze starzeniem się organizmu dochodzi do zmian w narządzie wzroku. W pewnym momencie niektórzy z nas zauważają, że pole ich widzenia staje się ograniczone, a dostrzegalne wcześniej obiekty są widoczne dopiero po przekrzywieniu głowy w prawo bądź lewo. Takie ubytki w zakresie widzenia możliwe są do zdiagnozowania właśnie perymetrem. To proste urządzenie, które powinno znaleźć się w wyposażeniu każdej okulistycznej poradni.

Zmiany w zakresie przestrzeni, jaka objąć może nasze oko mogą świadczyć o wielu rozwijających się w organizmie chorobach. Nie muszą one dotyczyć jedynie samego narządu wzroku, choć często za zmniejszenie pola widzenia odpowiedzialne jest schorzenie zwane stożkiem rogówki, a także odwarstwienie się siatkówki, jaskra czy pojawiające się u osób starszych zwyrodnienia plamki żółtej. Przyczyna może leżeć jednak także w chorobach neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane, a nawet guzy przysadki mózgowej lub innych rejonów mózgu. Stąd tak istotne jest, aby każdy pacjent zgłaszający się z problemem ograniczenia pola widzenia został jak najszybciej zdiagnozowany właśnie podczas badania perymetrycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Samochód używany – jak się upewnić przed jego zakupem?
Samochód używany – jak się upewnić przed jego zakupem?
Decydując się na zakup nowego samochodu z salonu, mamy pewność, że jego stan techniczny jest w porządku i zapewnia tym […]
Polecamy