Kolorowa odzież dla lekarzy – czy to dobry pomysł?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Kolorowa odzież dla lekarzy – czy to dobry pomysł?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubrania ochronne są wymagane w niektórych zawodach. Przykładem może być praca w laboratorium, klinice, szpitalu lub w poradni lekarskiej. Fartuch powinien chronić osobę noszącą przed zabrudzeniem, zapewniać czystość miejsca praca i zwalczać bakterie. Ubranie ochronne nie musi być jednak zawsze białe – można wybrać kolorowe fartuchy. Kiedy kolorowa odzież jest dobrym pomysłem?

Praca z dziećmi

Lekarze, pielęgniarze oraz pozostali pracownicy medyczni, którzy na co dzień pracują z dziećmi, bardzo często ubierają kolorowe uniformy. Jest to bardzo miły gest w stronę młodych pacjentów. Na oddziałach dziecięcych nikogo nie dziwi widok bluzy chirurgicznej w kwiaty lub w myszki miki. Młodzi pacjenci łatwiej znoszą pobyt w placówkach medycznych, jeśli są tam kolorowe akcenty. Podobnie wyglądają gabinety stomatologiczne, które przyjmują dzieci. Dzięki temu łatwiej wzbudzić zaufanie w młodym pacjencie. Dzieci są lepiej nastawione i szybciej dają się namówić na badanie lub leczenie. Przełamuje to bariery i zmniejsza lęk. Na niektórych oddziałach dziecięcych pielęgniarki mogą nosić kolorowe sukienki chirurgiczne, podobnie jest z czepkami oraz z maseczkami. Kolorowe akcenty są również mile widziane przez starsze osoby oraz przez rodziców odwiedzających pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne rozwiązania dla firm, które dodadzą funkcjonalności i polepszą organizację pracy
Nowoczesne rozwiązania dla firm, które dodadzą funkcjonalności i polepszą organizację pracy
Aby poprawić funkcjonalność i zoptymalizować procesy zachodzące w firmie, warto wprowadzić nowoczesne rozwiązania. Nawet niewielkie zmiany mogą okazać się korzystne […]
Polecamy