Jakie rodzaje kawy możemy zakupić w dzisiejszych czasach?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jakie rodzaje kawy możemy zakupić w dzisiejszych czasach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy kochamy kawę, ale może być trudno śledzić różne rodzaje i odmiany. Wielu z nas ma swój ulubiony sklep z kawą lub markę, której się trzymamy, ale jest tak wiele innych opcji tam.

Kawa czarna

Jest to najpopularniejszy rodzaj kawy na całym świecie i to już od wieków. Czarna kawa jest po prostu parzona, a następnie filtrowana, aby usunąć wszelkie oleje i fusy. Zazwyczaj podawana jest bez żadnych dodatków, co sprawia, że jest bardzo łatwa do przygotowania w domu. Niektórzy wolą jednak dodać do czarnej kawy mleko lub śmietankę, aby uzyskać bogatszy profil smakowy.

Espresso

Espresso to kolejna forma czarnej kawy, która została przygotowana przy użyciu ekspresu do kawy, a nie zwykłego ekspresu przelewowego. Ekspresy do kawy wykorzystują wodę pod wysokim ciśnieniem do przetłaczania mniejszych ilości zmielonych ziaren przez wąski filtr, dzięki czemu uzyskuje się bardzo skoncentrowaną porcję kawy o znacznie silniejszym smaku niż w przypadku standardowej kawy rozpuszczalnej. Espresso spożywa się wlewając je do małych filiżanek wypełnionych do połowy parującym mlekiem (zwanym „crema”), a następnie dodając cukier, jeśli jest to pożądane, przed szybkim wypiciem. Ta metoda pozwala cieszyć się espresso bez konieczności czekania na nie. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jakościowej kawy to warto odwiedzić stronę https://mkfresh.pl//

Arabica

Najczęściej spotykanym rodzajem kawy ziarnistej jest Arabica. Ma łagodny smak i niską kwasowość, co sprawia, że idealnie nadaje się do stosowania w napojach kawowych, jak również w ekspresach przelewowych. Dwie najbardziej popularne odmiany Arabiki to ziarna kolumbijskie i brazylijskie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesna jadalnia pomiędzy kuchnią a salonem
Nowoczesna jadalnia pomiędzy kuchnią a salonem
Coraz częściej przy aranżacji wnętrz projektanci stawiają na duże przestrzenie, które łączą ze sobą kilka pomieszczeń. Podobnie jest w przypadku […]
Polecamy