Czym powinna różnić się pościel dla dzieci od tej dla dorosłych?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Czym powinna różnić się pościel dla dzieci od tej dla dorosłych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pościel, niezależnie od wieku osoby, która w niej śpi, powinna być wykonana z wysokogatunkowych tkanin naturalnych. Zapewnią one prawidłową cyrkulację powietrza oraz znacząco zwiększą komfort nocnego wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że w przypadku najmłodszych odbiorców tego typu produktu, ważne są również kwestie bezpieczeństwa. Pościel przeznaczona dla dziecka powinna być mniejsza od standardowych kompletów. Najlepszym wymiarem dla dzieci w wieku 0-2 lat jest 80×100 cm, a w wieku 2-5 lat 100×135 cm. Taka długość i szerokość pozwolą uniknąć nadmiernego owijania się kołdrą (w związku z czym unikniemy nakrywania główki maluszka). Poza wielkością warto zwrócić również uwagę na kwestie estetyczne.

Wzory i kolory przyjazne dla skóry najmłodszych

Pościel dziecięca zazwyczaj jest bardzo kolorowa. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ponieważ tego typu estetyka często najbardziej przypada do gustu maluszków. Jako rodzice, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na jakość barwników użytych do koloryzacji tkaniny. Niestety ciężko jest uzyskać takie informacje, dlatego dla bezpieczeństwa naszych pociech zrezygnujmy z produktów pochodzenia azjatyckiego. Nasi rodzimi producenci oferują pościel przyjazną dla skóry dzieci, co pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji w postaci podrażnień i alergii. Na tej witrynie internetowej https://nyks.pl/posciel/dla-dzieci/100×135 znajdziemy piękne, bawełniane, kolorowe modele w rozmiarach dostosowanych do potrzeb przedszkolaków. Taka bielizna pościelowa sprawi, że nasza pociecha chętniej będzie spać w swoim łóżeczku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety noszenia kurtki puchowej w czasie zimy
Zalety noszenia kurtki puchowej w czasie zimy
Na rynku tekstylnym dostępne są kurtki zimowe z różnego rodzaju wypełnieniem. Takim przykładem jest między innymi puch, który może być […]
Polecamy