Drewno konstrukcyjne – co to jest i ile kosztuje?

Budowa
miejsce-poznania
Drewno konstrukcyjne – co to jest i ile kosztuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno konstrukcyjne jest głównym materiałem wykorzystywanym w konstrukcji budynków. Jest to ogólny termin, który obejmuje belki, słupy i kolumny. Głównym powodem, dla którego drewno konstrukcyjne jest tak popularne jest jego opłacalność i trwałość.

Czym jest drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne jest stosowane w budynkach komercyjnych i mieszkalnych. Oferuje ono szeroki zakres korzyści, w tym:

  • trwałość,
  • wytrzymałość,
  • lekkość,
  • efektywność kosztowa.

Dombal zapewnia takie rodzaje drewna konstrukcyjnego jak:

Świerk

Jest to popularny wybór do produkcji belek, ponieważ jest stosunkowo lekki, ale nadal wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar. Najpopularniejszym gatunkiem świerka wykorzystywanym w budownictwie jest świerk sitkajski.

Modrzew

Ten rodzaj drewna jest często używany na belki stropowe lub dachowe, ponieważ jest łatwy w obróbce i nie kurczy się zbytnio pod wpływem wilgoci lub ciepła. Modrzew to znacznie twardszy materiał niż sosna, ale nadal jest wystarczająco miękki, aby używać go w projektach budowlanych.

Sosna

Sosna jest doskonałym wyborem do produkcji belek podłogowych, ponieważ jest lekka, ale wystarczająco mocna, aby utrzymać strukturę domu. To stosunkowo trwały materiał, nie musisz więc martwić się o uszkodzenia w wyniku zmian temperatury lub poziomu wilgotności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zabezpieczone są pokoje hotelowe?
Jak zabezpieczone są pokoje hotelowe?
Kiedy zatrzymujesz się w hotelu, prawdopodobnie nie myślisz o bezpieczeństwie swojego pokoju. Ale pokoje hotelowe są w rzeczywistości jednymi z […]
Polecamy