Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jakie są korzyści?

Budowa
miejsce-poznania
Przydomowa oczyszczalnia ścieków – jakie są korzyści?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mamy XXl wiek i to czas, aby postawić na ekologię i zadbać o miejsce, w którym mieszkamy i żyjemy. Odpowiednie dbanie i myślenie o sobie jako o części otaczającego ekosystemu zmusza do tego, aby coś dawać przyrodzie w zamian, a nie tylko brać. Budując dom na działce należy pomyśleć co zrobić z powstałymi ściekami. Jest dwa możliwe wyjścia z sytuacji: podłączyć się do już istniejącej kanalizacji, albo wybudować własną przydomową oczyszczalnię. Stają się one obecnie coraz bardziej popularne. No i są eko.

Oszczędność czasu… i portfela

Domowe oczyszczalnie składają się z jednej lub więcej komór, gdzie gromadzone są zanieczyszczenia. Następnie są one filtrowane i w postaci bezbarwnej, bezzapachowej substancji trafiają poprzez system drenażu do podłoża. Są całkowicie bezpieczne dla człowieka i środowiska. Inwestycja w domową oczyszczalnię ścieków generuje jedynie koszt opróżnienia zbiornika raz na 9-12 miesięcy. Wybiera się wówczas 1 metr sześcienny powstałego osadu, który nie nadaje się do przetworzenia i ulega specjalnej utylizacji. Nie ma możliwości, aby szlam wydostał się na zewnątrz i spowodował degradację przyrody. Komory, z których wykonane są oczyszczalnie są zbudowane ze specjalnych, szczelnych tworzyw.

Komfort i bezpieczeństwo

Montaż biologicznych domowych oczyszczalni ścieków dostępnych w sklepie BioPolis jest bardzo prosty i dostępny do samodzielnego wykonania. Ponadto zajmuje niewielką powierzchnię użytkową. Można go wykonać np. w podjeździe w bramie. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku okresowego wypoczynku w domku letniskowym, gdzie jest niewielka produkcja ścieków. Koszt zakupu elementów oczyszczalni rewanżuje wygoda z korzystania, brak sprawowania kontroli nad przedsięwzięciem oraz długa żywotność materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Parapetówka – co najlepiej kupić?
Parapetówka – co najlepiej kupić?
Parapetówka jest okazją do uczczenia nowo urządzonego lub wybudowanego wnętrza, dająca możliwość spotkania z rodziną i znajomymi oraz wspólnego świętowania. […]
Polecamy