Motoreduktor ślimakowy – jakie ma zalety?

Motoreduktor ślimakowy to specjalny rodzaj motoreduktora, który wykorzystuje przekładnie ślimakowe do przenoszenia mocy z wału silnika na wał wyjściowy. Motoreduktor ślimakowy składa się ze ślimaka, przekładni ślimakowej oraz przekładni wyjściowej. Ślimak napędza zazębiającą się z nim przekładnię ślimakową i działa jako mechanizm przenoszenia siły napędowej, natomiast przekładnia wyjściowa napędza inne obciążenie poprzez inny wał sprzężony z częścią wyjściową. Może być używany w szerokim zakresie zastosowań, w tym w urządzeniach gospodarstwa domowego i pojazdach.

Motoreduktory ślimakowe mają wiele zalet w stosunku do innych typów silników, w tym:

Wysoki moment obrotowy

Przełożenie przekładni zwiększa moment obrotowy i pozwala motoreduktorowi ślimakowemu wywierać większą siłę niż inne typy silników.

Niskie wytwarzanie hałasu 

Zastosowanie przekładni oznacza, że nie ma potrzeby stosowania łożysk, które mogą wytwarzać dużo hałasu, jeśli się zużyją lub zepsują. Dzięki temu motoreduktory ślimakowe pracują cicho i płynnie nawet przy znacznym obciążeniu.

Wysoka niezawodność 

Przekładnie ślimakowe są bardzo niezawodne, ponieważ nie stykają się z żadnymi ruchomymi częściami; oznacza to, że nie ma żadnych ruchomych części, które mogłyby się zepsuć z czasem lub spowodować zużycie innych części w systemie, co spowodowałoby ich przedwczesną awarię.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ich temat, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://sempolska.com.pl/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dwa × trzy =