Motoreduktor ślimakowy – jakie ma zalety?

Technologie
miejsce-poznania
Motoreduktor ślimakowy – jakie ma zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motoreduktor ślimakowy to specjalny rodzaj motoreduktora, który wykorzystuje przekładnie ślimakowe do przenoszenia mocy z wału silnika na wał wyjściowy. Motoreduktor ślimakowy składa się ze ślimaka, przekładni ślimakowej oraz przekładni wyjściowej. Ślimak napędza zazębiającą się z nim przekładnię ślimakową i działa jako mechanizm przenoszenia siły napędowej, natomiast przekładnia wyjściowa napędza inne obciążenie poprzez inny wał sprzężony z częścią wyjściową. Może być używany w szerokim zakresie zastosowań, w tym w urządzeniach gospodarstwa domowego i pojazdach.

Motoreduktory ślimakowe mają wiele zalet w stosunku do innych typów silników, w tym:

Wysoki moment obrotowy

Przełożenie przekładni zwiększa moment obrotowy i pozwala motoreduktorowi ślimakowemu wywierać większą siłę niż inne typy silników.

Niskie wytwarzanie hałasu 

Zastosowanie przekładni oznacza, że nie ma potrzeby stosowania łożysk, które mogą wytwarzać dużo hałasu, jeśli się zużyją lub zepsują. Dzięki temu motoreduktory ślimakowe pracują cicho i płynnie nawet przy znacznym obciążeniu.

Wysoka niezawodność 

Przekładnie ślimakowe są bardzo niezawodne, ponieważ nie stykają się z żadnymi ruchomymi częściami; oznacza to, że nie ma żadnych ruchomych części, które mogłyby się zepsuć z czasem lub spowodować zużycie innych części w systemie, co spowodowałoby ich przedwczesną awarię.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ich temat, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://sempolska.com.pl/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?
Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?
Odpowiednia ilość snu każdego dnia jest bardzo ważna dla zdrowego rozwoju dziecka. Nie wspominając już nawet o tym, że nieprzespane […]
Polecamy