Badania psychologiczne – w jakich zawodach są wymagane?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Badania psychologiczne – w jakich zawodach są wymagane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Testy psychologiczne wykonywane są przede wszystkim wśród kandydatów na stanowiska związane z bezpieczeństwem oraz zdrowiem innych ludzi. Są również obowiązkowe w przypadku zawodów zaufania publicznego, co reguluje odpowiednie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Kto zatem zobowiązany jest przystąpić do takich testów psychologicznych? Jaki zawody tego wymagają?

Pomiar odpowiedzialności i stabilności emocjonalnej – dla kogo konieczny?

Pozytywne wyniki testów psychologicznych obowiązują między innymi: pracowników służb mundurowych, maszynistów, kierowców zawodowych, motorniczych, kontrolerów ruchu, operatorów maszyn budowlanych i transportowych, pilotów lotniczych i morskich, sędziów, osoby pracujące z materiałami wybuchowymi, instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy. Omawiane testy są także obowiązkowe w przypadku kierowców, którzy otrzymali takie skierowanie od policji, starosty lub prezydenta miasta. Najczęściej dotyczy to osób, które prowadziły nietrzeźwe lub te które przekroczyły limit punktów karnych. Jeśli chodzi o badania operatorów Opole jest jednym z miast, w którym można wykonać takie specjalistyczne badania. Wykonuje je psycholog, który posiada specjalne uprawnienia, jak i narzędzia do wykonywania tego rodzaju testów. Psychotesty dla kierowców mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mogą być one tylko przeprowadzane w pracowniach psychologicznych. Przeciętny czas takiego badania zależy od osoby badanej, ale zazwyczaj wynosi półtorej godziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega tajski boks?
Na czym polega tajski boks?
Obecnie jednym z najbardziej popularnych w naszym kraju sportów walki jest Muay Thai, czyli tajski boks. Jego cecha charakterystyczna to […]
Polecamy