Na czym polega raportowanie ESG?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Na czym polega raportowanie ESG?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

ESG to skrót od słów environmental, social i governance. Ramy sprawozdawczości ESG to zestaw wytycznych, które mogą być wykorzystywane przez spółki do raportowania swoich wyników w zakresie środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG). Ramy obejmują wytyczne dotyczące przygotowania raportu, który powinien zawierać informacje na temat ogólnej strategii spółki, jej modelu biznesowego, jej wpływu na społeczeństwo i środowisko, a także wyników finansowych. Opisuje również, jakie informacje powinny znaleźć się w raporcie ESG i jak powinny być przedstawione.

Na czym dokładnie polega?

Raportowanie ESG – audytel.pl polega na gromadzeniu informacji o wynikach firmy w każdym z tych obszarów, a następnie przedstawieniu ich w łatwym do odczytania formacie. Karta wyników ESG to dokument, który pokazuje, jak dobrze Twoja firma radzi sobie w każdym z obszarów i daje Ci sugestie, jak się poprawić.

Istnieje wiele różnych sposobów na zebranie tych danych, w tym:

Audyt – Strona trzecia przeprowadza audyt praktyk Twojej firmy, aby określić, czy spełniają one określone standardy. Może to obejmować analizę takich kwestii jak ład korporacyjny i polityka kadrowa.

Raportowanie – pracownicy wypełniają ankiety dotyczące ich doświadczeń związanych z pracą w Twojej firmie. Ankiety te mogą dotyczyć wszystkiego, od poziomu wynagrodzenia po kwestie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Benchmarking – porównanie wyników ESG firmy z innymi firmami z tej samej branży lub branż pokrewnych (np. produkcja).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie obuwie trekkingowe?
Jak wybrać odpowiednie obuwie trekkingowe?
Wybór najlepszych butów trekkingowych to trudna sprawa. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich butów trekkingowych. […]
Polecamy