Czy warto umeblować mieszkanie antykami?

Urządzenie mieszkania nie powinno nastręczać zbyt wielu trudności. Asortyment mebli i przedmiotów do dekoracji jest bardzo szeroki. Aranżując wnętrze należy kierować się indywidualnymi upodobaniami. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest łączenie nowoczesnych mebli z antykami. Dzięki nim wnętrze może nabrać niepowtarzalnego charakteru – warto więc poszukać starych, stylowych, niebanalnych przedmiotów, które pomogą w aranżacji i stworzeniu niezwykłego klimatu w naszym domu.

Internetowe sklepy z antykami

Jeśli chcemy zainwestować w meble antyki online, jak i w sklepach stacjonarnych, ich wybór jest dość spory. Należy jednak pamiętać, aby korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych źródeł, ponieważ – niestety – oszustów nie brakuje. Meble często są już po renowacji i wyglądają jak nowe, ale nadal – wyjęte ze starej konwencji. Wykorzystanie ich do aranżacji nowoczesnego wnętrza wymaga przemyślenia. Pomieszczenie powinno być funkcjonalne, spójne i nie może sprawiać wrażenia przytłoczonego. W sklepach z antycznymi meblami można znaleźć biblioteki, komody, kredensy, szezlongi, stylowe stoliki oraz stoły z krzesłami. Meble antyki to nie tylko propozycja pojedynczych egzemplarzy, ale też piękne komplety z epoki Baroku, Renesansu i wielu innych epok.

Stylowe, oryginalne wnętrze to coś więcej niż meble. Do jego wykończenia i nadania mu wyjątkowego klimatu przydadzą się stare, antyczne lustra, zegary oraz obrazy. Szczególny nastrój można uzyskać dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu. Mniejsze, delikatne źródła światła z poprzednich epok również są dostępne na rynku. Dodadzą one uroku i stworzą niepowtarzalną atmosferę w bibliotece lub gabinecie.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


jeden × pięć =