Rodzaje wędek

Hobby i sport
miejsce-poznania
Rodzaje wędek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór wędki to bardzo ważna kwestia i wie o tym każdy miłośnik łowienia ryb. Sklepy oferują bardzo wiele rodzajów wędek i nie każdy może wiedzieć jaką wybrać, dlatego artykuł pomaga rozwiać wątpliwości.

  • Wędki zwykłe – mogą być wykonane z tworzyw sztucznych i włókna szklanego. Wędko zwykłe to najczęściej wybierany rodzaj, który używa się głównie do łowienia gruntowego i na spławik. Długość może wynosić nawet do 4 metrów, ale te dłuższe odmiany są składane teleskopowo, dzięki czemu transport nie stanowi problemu.
  • Wędki do odległościówki – wędki te są składane częściowo, a to oznacza konieczność łączenia ze sobą kolejnych elementów. Długość może sięgać 4 metrów. Stosuje się je do łowienia białych ryb przy pomocy spławika lub metodą gruntową. Wyposażone są w małe przelotki i kołowrotek łożyskowy.
  • Wędki spinningowe – większość z nich wyprodukowana jest z włókna szklanego lub węglowego. Długość wędek waha się od 150 do 250 cm, a w budowie niewiele różnią się od wędek zwykłych. Wędki spinningowe służą do łowienia ryb drapieżnych z lądu, a także z łódki na zbiornikach wodnych.
  • Wędki podlodowe – jest to najkrótszy rodzaj wędek. Jak wskazuje nazwa, używa się ich do łowienia poprzez otwór z lodu na spławik lub kiwaczek. Z uwagi na niedużą wielkość, mocuje się do nich małe kołowrotki łożyskowe lub plastikowe.
  • Wędki muchowe – duża część wyprodukowana jest z włókna szklanego. Potrzebny jest do nich specjalny kołowrotek i żyłka, do której przyczepia się sztuczną muchę. Najczęściej używane są do połowów pstrąga.

Bogaty wybór wędek, w tym wędki do spinningu znajdziesz w internetowym sklepie wędkarskim INSEL.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co wyposażyć nowoczesną jadalnię
W co wyposażyć nowoczesną jadalnię
Jadalnia jest centralnym miejscem każdego domu. To tutaj przy stole zbiera się cała rodzina. Rano, przy śniadaniu, buduje strategię przetrwania […]
Polecamy