Jakie rodzaje uzależnień występują najczęściej wśród młodzieży?

Młodzi ludzie coraz częściej cierpią na różnego rodzaju uzależnienia, które bardzo często są typowe zarówno dla ich wieku, jak i wpadania w tzw. “nieodpowiednie towarzystwo”. Z jakimi problemami z tej kategorii boryka się młodzież i w jaki sposób poradzić sobie z patologicznym zachowaniem naszego dziecka?

Rozdaje najczęstszych uzależnień młodzieży

Wśród najczęstszych uzależnień w wieku dojrzewania wyróżnić można uzależnienie od gier komputerowych, samego Internetu, narkotyków, alkoholu i niestety również gier hazardowych. Młodzi ludzie są bardzo podatni na wpływ środowiska, w którym przebywają, co sprawia, że przejmują niejako jego problemy psychologiczne, a nie mogąc znaleźć rozwiązania wpadają w takie właśnie formy “odreagowania” problemu. Na początku każde takie uzależnienie wydaje im się zabawą i czymś błahym. Dopiero z czasem okazuje się, że problem narasta do olbrzymich proporcji i niezbędna jest fachowa pomoc. W tej sytuacji warto udać się z młodym człowiekiem do psychologa lub psychiatry. Specjalistyczna psychiatria uzależnień Łódź, Warszawa czy Kraków różni się od psychologii tym, że psychiatra wypisuje leki, a psycholog nie.

Często leczenie farmaceutyczne wspomagające wyjście z uzależnienia nie jest konieczne – wystarczy wsparcie doświadczonego psychologa, żeby pomóc młodemu człowiekowi. W kategorii psycholog Łódź prywatnie można dziś znaleźć wiele ofert naprawdę renomowanych psychologów, którzy od lat specjalizują się w uzależnieniach młodzieży i są jej w stanie pomóc.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


18 + dziewięć =