Odejście bliskiej osoby – jak wyprawić przyjęcie pożegnalne?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Odejście bliskiej osoby – jak wyprawić przyjęcie pożegnalne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odejście bliskiej nam osoby jest dla nas zawsze przeżyciem niezwykle traumatycznym. Trudno jest nam się z tym faktem pogodzić, ale z czasem musimy zaakceptować, że taka już jest kolej życia. Są narodziny, jest również i śmierć. W sytuacji kiedy już my i cała rodzina jesteśmy dotknięci tym przykrym zdarzeniem, musimy pomyśleć o ceremonii pogrzebowej, a także o przyjęciu pożegnalnym.

Często na pogrzeb bliskiego nam członka rodziny przyjeżdżają nasi krewni z odległych miejscowości w Polsce czy też za granicą, a więc należy ich po tej ceremonii odpowiednio ugościć. Takie uroczystości są też często spotkaniami rodzinnymi z dawno niewidzianymi wujkami, ciociami czy też kuzynami.

Gdzie zorganizować stypę?

Przyjęcie pożegnalne zwane również stypą czy też konsolacją możemy zorganizować u siebie w domu pod warunkiem, że mamy ku temu odpowiednie warunki, biorąc pod uwagę ilość osób, które chcemy zaprosić. Ale nawet jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią i możliwościami, to czy mamy w tym momencie naszego życia potocznie mówiąc „głowę” do tego, aby zaprzątać sobie myśli tym co na przykład przygotujemy jako poczęstunek? Jest to dla nas przede wszystkim czas żałoby i wspominania zmarłego. Dobrze jest pomyśleć o innym rozwiązaniu, tym bardziej jeśli zamieszkujemy stolicę Wielkopolski. Jeśli chodzi o przyjęcia pogrzebowe Poznań jest miastem, gdzie istnieje dostateczna duża ilość miejsc takich jak restauracje, czy kawiarnie gdzie możemy zaprosić przybyłych na ceremonię pogrzebową członków rodziny i nie tylko. Podczas takiego spotkania na neutralnym gruncie możemy powspominać zmarłego, który już odszedł z ziemskiego padołu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Łóżko chowane w ścianie – jakie ma zalety?
Łóżko chowane w ścianie – jakie ma zalety?
Łóżko chowane w ścianie to świetne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje więcej miejsca, zwłaszcza jeśli chodzi o wystrój sypialni. Ten […]
Polecamy