Problemy z klimatyzacją w aucie – jak znaleźć usterkę?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Problemy z klimatyzacją w aucie – jak znaleźć usterkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja znacząco poprawia komfort jazdy samochodem zwłaszcza latem, gdy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury. Jest to jednak instalacja, która podobnie jak każdy inny element może ulec uszkodzeniu lub awarii. Warto więc dowiedzieć się, jakie są najczęstsze awarie klimatyzacji oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić. 

Najczęstsze awarie klimatyzacji samochodowej

Jedną z najczęstszych awarii, z jaką borykają się właściciele samochodów z klimatyzacją jest nieprzyjemny zapach, jaki wydobywa się z nawiewów. Za tę sytuację odpowiadają przede wszystkim bakterie oraz grzyby, które rozwijają się w wilgotnym środowisku. Wilgoć zbiera się w parowniku, czyli elemencie klimatyzacji, który znajduje się pod deską rozdzielczą. Bardzo ważne jest więc regularne jego oczyszczanie oraz osuszanie. W przypadku, gdy klimatyzacja po jej włączeniu nie uruchamia się, a do wnętrza pojazdu nie wpada chłodne powietrze może to oznaczać, że awarii uległ kompresor. Bardzo często jest to uszkodzenie jakiegoś elementu kompresora np. sprzęgła lub paska wieloklinowego. W takiej sytuacji konieczna jest niezwłoczna wymiana wadliwego elementu. Niepoprawne funkcjonowanie klimatyzacji może być także spowodowane zbyt małą ilością czynnika chłodzącego. Trzeba więc go uzupełnić do odpowiedniego poziomu. Poszukując elementów do klimatyzacji warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://shop.acauto.pl/. Warto pamiętać także o regularnych przeglądach oraz serwisowaniu klimatyzacji, dzięki czemu będzie ona pracować prawidłowo. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie zorganizować wesele – najlepsze pomysły
Gdzie zorganizować wesele – najlepsze pomysły
Kiedy przyszli małżonkowie ogłaszają swoje zaręczyny, cała rodzina oczekuje informacji na temat ślubu i uroczystości weselnej. Jednak żeby do tego […]
Polecamy