Toksyna botulinowa w zabiegach estetycznych – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Toksyna botulinowa w zabiegach estetycznych – co to jest i jakie ma zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Toksyna botulinowa jest stosowana w leczeniu zmarszczek i niektórych rodzajów łagodnych zaburzeń mięśniowych.

Toksyna botulinowa to silna neurotoksyna pochodząca z bakterii Clostridium botulinum. Jest stosowana w medycynie od ponad 30 lat, a obecnie jest powszechnie dostępna w celach kosmetycznych. Toksyna botulinowa zbudowana jest z 2 białek: neurotoksyny (A) i białka wiążącego (B). Białko A odpowiada za paraliż mięśni, który następuje po jego wstrzyknięciu do skóry lub mięśnia.

Jakie ma zastosowanie?

Toksyna botulinowa jest stosowana w zabiegach estetycznych od wielu lat i obecnie jest wykorzystywana przez dermatologów, chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. Jej zastosowanie wzrosło ze względu na profil bezpieczeństwa, minimalny czas przestoju i skuteczność w leczeniu różnych chorób skóry, w tym zmarszczek mimicznych, skurczu mięśni twarzy i nadpotliwości (nadmiernego pocenia się).

Toksyna botulinowa może być wstrzykiwana w twarz lub szyję przy użyciu bardzo małych igieł (poniżej 1 milimetra). Zastrzyki te mogą poprawić zmarszczki między brwiami i wokół oczu, a także kurze łapki w kącikach oczu. Mogą być również stosowane w leczeniu migrenowych bólów głowy lub skurczów mięśni spowodowanych porażeniem mózgowym lub innymi schorzeniami neurologicznymi.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego zabiegu, to koniecznie sprawdź stronę: https://pimik.pl/toksyna-botulinowa-w-zabiegach-estetycznych/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przemienić swoje mieszkanie w małą “dżunglę”?
Jak przemienić swoje mieszkanie w małą “dżunglę”?
Odpowiedni wystrój mieszkania to klucz do sukcesu. Miejsce, w którym śpimy i odpoczywamy po całym dniu męczącej pracy, powinno być […]
Polecamy