Profesjonalne urządzenia do obserwacji

Hobby i sport
miejsce-poznania
Profesjonalne urządzenia do obserwacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż ludzkie oko posiada wiele zalet, ma również pewne ograniczenia i w niektórych sytuacjach sobie nie radzi. W takich przypadkach trzeba sięgnąć po profesjonalne urządzenia do obserwacji, dzięki którym można zobaczyć to, co niewidoczne gołym okiem.

Podstawowym i najbardziej powszechnym urządzeniem optycznym przeznaczonym do obserwacji jest lornetka. Dzięki zastosowaniu i odpowiednim rozmieszczeniu pryzmatów możliwe jest oglądanie przedmiotów znajdujących się w oddali. Koszty zakupu lornetek są bardzo zróżnicowane i uzależnione od jakości i parametrów sprzętu. Za profesjonalny sprzęt wykorzystywany np. w myślistwie trzeba zapłacić około 1000 zł. Za tę cenę można nabyć lornetkę Delta Optical Titanium, która zapewnia doskonały obraz pozbawiony takich wad optycznych jak aberracja, astygmatyzm czy koma. Urządzenie te jest wodoszczelne, dlatego może być użytkowane w każdych warunkach atmosferycznych. Innym profesjonalnym urządzeniem wykorzystywanym do obserwacji jest luneta. Lunety w przeciwieństwie do lornetek mają jeden obiektyw i jeden, wymienny okular. Wśród produktów godnych polecenia znajduje się Opticron HR80 GA ED, w którym obraz przetwarzany jest przez osiem soczewek. Zakup tego rodzaju sprzętu optycznego to niemały wydatek. Wpisując w Internecie hasło “ceny lunet obserwacyjnych” łatwo się przekonać, że profesjonalne lutety mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Chociaż w sprzedaży znaleźć można także tańsze urządzenia, to ich parametry techniczne będą na znacznie niższym poziomie. Wśród innych narzędzi optycznych wykorzystywanych do obserwacji znaleźć można również noktowizory, termowizory oraz dalmierze. Noktowizory i termowizory to urządzenia, które umożliwiają widzenie przedmiotów w nocy, bez konieczności stosowania latarki. Z kolei dalmierze pozwalają na precyzyjne określenie, w jakiej odległości znajduje się dany przedmiot. Sprzęt ten jest powszechnie stosowany przez myśliwych i znacznie ułatwia oddawanie precyzyjnych strzałów do zwierzyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Smarownice automatyczne — co warto o nich wiedzieć?
Smarownice automatyczne — co warto o nich wiedzieć?
Przymierzasz się do zakupu smarownic i twoją uwagę przykuły systemy automatycznego smarowania? Taki sprzęt może okazać się strzałem w dziesiątkę […]
Polecamy