Przy pomocy jakich rozwiązań mechanizmy w przemyśle działają płynnie i się nie ścierają?

Technologie
miejsce-poznania
Przy pomocy jakich rozwiązań mechanizmy w przemyśle działają płynnie i się nie ścierają?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płynne działanie mechanizmów w przemyśle zapewnia specjalna chemia, która zapobiega ścieraniu oraz tarciu. Wśród najczęściej spotykanych produktów, które chronią wrażliwe elementy maszyn, zalicza się smary. Substancja ma określoną lepkość oraz gęstość, daje swoisty poślizg, dzięki czemu elementy metalowe nie są narażona na tarcie, ścieranie oraz na działanie korozji. Smar zapewnia płynny ruch w trakcie pracy maszyny, co pozwala na jej wydajną pracę oraz na dłuższą eksploatację. Głównym składnikiem smaru są oleje mineralne. Produkt może mieć różne dodatki jak np. mydło litowe.

Jaki smar wybrać do zabezpieczania pracy metalowych elementów?

Smary litowe są substancjami najczęściej stosowanymi w przemyśle, ale ta biała i gęsta maź została doceniona również przez majsterkowiczów. Smar jest uniwersalny, dlatego używa się go do naprawy starych mocowań, zawiasów lub sprężyn. Jest substancją odporną na działanie wysokiej temperatury, chroni metale przed korozją. Smar zapewnia płynny ruch urządzeń i narzędzi bez ścinania się produktu. Wśród smarów litowych wyróżnia się produkty uniwersalne oraz takie, które dedykowane są np. do łożysk tocznych. Można go z powodzeniem stosować w maszynach budowlanych oraz w sprzętach rolniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Łodzi?
Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Łodzi?
Łódź to miasto mające ogromny potencjał. Zarówno rodziny z dziećmi poszukujące rozrywki, jak i grupki znajomych chcące zaszaleć, znajdą tu […]
Polecamy