Gdzie znaleźć dobry agregat?

Technologie
miejsce-poznania
Gdzie znaleźć dobry agregat?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agregat prądotwórczy – kupić, czy wynająć?

Agregat prądotwórczy to silnik spalinowy, którego zadaniem jest zamiana płynnego paliwa w energię elektryczną. Przydaje się w przypadkach, gdy nie ma bezpośredniego dostępu do prądu. Może okazać się przydatny w wielu przypadkach : na działce, na wyjeździe lub nawet we własnym domu, kiedy awaria prądu niemile nas zaskoczy, gdy akurat mamy do załatwienia istotną sprawę albo gdy w telewizji leci nasz ulubiony mecz.

Na rynku dostępne są agregaty gabarytów większych lub mniejszych, tańszych lub droższych w zależności od tego, czego dokładnie potrzebujemy i jakim budżetem dysponujemy; ceny wahają się od 300 do nawet 20 tysięcy złotych, co jest ogromną różnicą. Warto też pamiętać o tym, że agregat nie może stać cały czas nieużywany, co jakiś czas trzeba go więc będzie uruchomić i użyć.

Paliwo i silnik

Najwięcej paliwa będą spalały agregaty działające za pomocą gazu płynnego (inaczej LPG), jednak warto wziąć pod uwagę, iż jest on najtańszym dostępnym obecnie paliwem. Agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla będą spalały o około połowę mniej niż benzynowe, jednak wciąż więcej niż działające na LPG.

Najtańszą opcją są agregaty z silnikiem benzynowym, jednak kosztują nas one największe spalanie (biorąc pod uwagę obecne ceny benzyny nie jest to najbardziej ekonomiczna opcja).

Czy kupno agregatu to zawsze prawidłowe rozwiązanie?

Zakup agregatu prądotwórczego na użytek własny jest dobrym pomysłem, jednak w przypadku, gdy organizujemy festyn, koncert, wystawy, pokazy oraz w miejscach, gdzie mógłby być potrzebny w razie awarii (szpital, bank, hotel) jeden agregat może nie wystarczyć lub jego cena znacznie będzie przekraczała budżet, warto przemyśleć wynajem agregatów prądotwórczych.

Warto wziąć pod uwagę, iż firmy zajmujące się takowym wynajmem dodatkowo oferują transport, obsługę agregatów, okablowanie, a po całym wydarzeniu zajmą się ich złożeniem i wciąż może wynieść to o wiele mniej pieniędzy niż zakup agregatu na własną rękę, co nie nadszarpnie określonego budżetu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Spośród jakich typów rowerów, wybrać odpowiedni dla siebie?
Spośród jakich typów rowerów, wybrać odpowiedni dla siebie?
Nie raz, kiedy chcemy wybrać się na przejażdżkę rowerem zastanawiamy się jaki rower sobie kupić i na co zwrócić uwagę, […]
Polecamy