Sprzęt do wakeboardingu

Hobby i sport
miejsce-poznania
Sprzęt do wakeboardingu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakeboarding to sport wykonywany na akwenach wodnych, powstały z połączenia snowboardingu, surfingu i jazdy na nartach wodnych. Sport ten polega na pływaniu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny doczepionej do wyciągu lub ciągniętej przez łódź.

Niezbędny sprzęt

Deska i wiązania

Deska musi być dopasowana do umiejętności jeżdżącego. Początkujący powinni wybrać blaty o płaskim lub prawie płaskim spodzie i finach umieszczonych z przodu i z tyłu. Na takich deskach łatwo utrzymać się na wodzie i wykonywać zakręty. Osoby bardziej zaawansowane powinny wybrać deskę o profilowanym spodzie z dwoma lub trema finami na końcach. Przednie i tylne brzegi deski dla bardziej wymagających są zazwyczaj nieregularne.
Istnieją zamknięte i otwarte wiązania. Te drugie charakteryzują się tym, że widoczne są palce stóp. Należy dokładnie sprawdzić rozmiar i dopasować go do wymiarów stopy, gdyż w wiązaniach tego typu stopa bardzo często przesuwa się w płaszczyźnie poziomej. Wiązania zamknięte natomiast przypominają nieco buty snowboardowe. Stopa w nich się nie przemieszcza. Osoby preferujące wykonywanie tricków i akrobacje powinny zdecydować się na wiązania miękkie, a ci którzy lubią dynamiczną jazdę za motorówką powinni wybrać wiązania twarde.

Ubrania

Nieodłącznych przyjacielem każdego wakeboardzisty jest kurtka neoprenowa. Pozwoli ona na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w każdych warunkach. Warto także zabezpieczyć się przed konsekwencjami uderzeń i zainwestować w vesty do wakeboardingu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Membrany gumowe – gdzie się ich używa?
Membrany gumowe – gdzie się ich używa?
Membrany wykonane z gumy są obecnie jednymi z najczęściej wykorzystywanych elementów uszczelniających. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością mechaniczną i […]
Polecamy