Stomatolog – jakie wykonuje zabiegi?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Stomatolog – jakie wykonuje zabiegi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatolodzy wykonują wiele różnych rodzajów zabiegów stomatologicznych, w tym:

Wypełnienia 

Wypełnienia stomatologiczne są stosowane do odbudowy zbutwiałych zębów i zapobiegania dalszym uszkodzeniom spowodowanym przez próchnicę. Wypełnienia mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym złota, srebra, plastiku i porcelany. Dentysta dopasuje kolor wypełnienia do koloru naturalnego zęba.

Kanały korzeniowe 

Jeśli masz ząb, który został uszkodzony przez infekcję lub próchnicę, dentysta może zalecić wykonanie kanału korzeniowego w celu uratowania naturalnego zęba. Podczas tego zabiegu nerw znajdujący się w środku zęba jest usuwany i wypełniany specjalnym lekiem, który pomaga utrzymać bakterie na zewnątrz podczas gojenia. Następnie bakterie nie mogą przedostać się przez pustą przestrzeń w zębie i spowodować dalszych uszkodzeń.

Ekstrakcje

Jeśli ząb został uszkodzony w sposób uniemożliwiający jego naprawę lub jego próchnica jest zbyt duża, aby go uratować, konieczne może być jego całkowite usunięcie z jamy ustnej. Procedura ta nazywana jest ekstrakcją i jest często wykonywana, gdy nie ma innej możliwości leczenia. Przed usunięciem zęba należy oczyścić miejsce, w którym znajduje się ząb, aby po zakończeniu zabiegu nie pozostały żadne jego fragmenty.

Leczenie chorób dziąseł

Leczenie chorób dziąseł obejmuje czyszczenie i leczenie dziąseł, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji do jamy ustnej lub kości szczęki, a także usuwanie zapalnych dziąseł lub tkanek w celu złagodzenia bólu i dyskomfortu.

Jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju usług, to stomatolog Tychy, jest miastem, w którym osiągniesz swój cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega endermologia?
Na czym polega endermologia?
Od kilku lat dużą popularnością wśród osób dbających o ciało cieszy się endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Jest to nowoczesny zabieg […]
Polecamy