W jaki sposób produkowana jest siatka cięto-ciągniona?

Technologie
miejsce-poznania
W jaki sposób produkowana jest siatka cięto-ciągniona?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatki cięto-ciągnione to produkty, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Efektowny wygląd oraz duża wytrzymałość sprawiają, że znajdują zastosowanie w budownictwie do tworzenia ścieżek komunikacyjnych, elewacji, sufitów, a nawet ogrodzeń. Charakterystyczną cechą siatek jest unikalny proces produkcji.

Odwijanie i obróbka materiału

Wytwarzanie siatki wymaga stworzenia linii produkcyjnej składającej się z kilku specjalistycznych urządzeń. Jednym z nich jest odwijak taśmy, który rozwija i podaje materiał przeznaczony do obróbki. W zależności od potrzeb może to być stal nierdzewna lub ocynkowana, aluminium oraz mosiądz. Dostarczony materiał trafia pod ostrza siatkarki, które wycinają z niego wzór. Po wycięciu otworów blacha zostaje rozciągnięta. W ten sposób powstaje siatka cięto-ciągniona.

Prostowanie i wykańczanie siatki

Kolejne etapy produkcji polegają na wyprostowaniu siatki za pomocą prostowarki i poddaniu jej dalszej obróbce. W związku z tym, że podczas wycinania otworów w blaszanych arkuszach powstają różnego rodzaju zadziory, niezbędne jest ich usunięcie. Dzięki temu produkt końcowy będzie bezpieczniejszy dla użytkownika, a ryzyko zranienia się zostanie ograniczone. Warto pamiętać, że siatka nie jest pleciona, dlatego może zostać w dowolny sposób przycięta, bez ryzyka utraty stabilności. W celu usztywnienia konstrukcji możliwe jest także dodanie obramowania z kątowników lub profili. Takie działanie pozwoli uzyskać produkt końcowy o dowolnych wymiarach zgodnych z oczekiwaniami klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wakacje z naturą – na co warto się zdecydować?
Wakacje z naturą – na co warto się zdecydować?
Wakacje z naturą to niezapomniane przeżycie, szczególnie dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do dzikiej przyrody. Ucieczka od zgiełku życia […]
Polecamy