Jakie warunki w pracy wpływają na nasza funkcjonalność?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jakie warunki w pracy wpływają na nasza funkcjonalność?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pracy spędzamy większość naszych godzin czuwania. Oczywiście chcemy, aby warunki w pracy były jak najlepsze. Ale jakie są czynniki, które wpływają na naszą zdolność do funkcjonowania?

Badania wykazują, że projekt środowiska może wpływać na naszą zdolność do jasnego, kreatywnego myślenia i współpracy. W niektórych przypadkach możemy nawet nie być świadomi tego wpływu. Oto kilka czynników, które wpływają na naszą zdolność do jasnego myślenia:

Światło i przestrzeń

Naturalne światło, otwarte przestrzenie i widoki pomagają nam czuć się bardziej rozbudzonymi i czujnymi. Ich brak może sprawić, że będziemy zmęczeni i ospali. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli pracujesz w biurowcu, gdzie okna są często zasłonięte żaluzjami lub zasłonami.

Środowisko fizyczne

Obejmuje to temperaturę, hałas i jakość powietrza. Wykazano, że czynniki te mają znaczący wpływ na wydajność pracowników, szczególnie w zadaniach wymagających dużej koncentracji i dokładności. Skrajne temperatury były również powiązane z wyższymi wskaźnikami absencji z powodu choroby. W takich wypadkach najważniejszy jest montaż urządzenia jakim jest klimatyzacja Pruszków oferuję dokładny montaż klimatyzatorów i przede wszystkim jakościowy sprzęt chłodzący. Poziom hałasu był powiązany z wyższymi wskaźnikami depresji wśród pracowników narażonych na głośne dźwięki przez dłuższy czas. Wtedy pracownicy powinni zacząć nosić stopery douszne.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest kolejnym czynnikiem, który może wpływać na wydajność pracowników. Dotyczy to zagrożeń w miejscu pracy, takich jak substancje chemiczne lub głośne dźwięki, a także czynników ergonomicznych, takich jak konstrukcja sprzętu, ustawienie stanowiska pracy i właściwa postawa. Pracownicy, którzy czują się bezpiecznie w swoim środowisku, są zazwyczaj bardziej wydajni niż ci, którzy nie czują się bezpiecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym wypełniane są kołdry dla alergików?
Czym wypełniane są kołdry dla alergików?
Alergia należy obecnie do tzw. chorób cywilizacyjnych i dotyka co trzecią osobę. Uczulonym można być praktycznie na wszystko, jednak najczęściej […]
Polecamy