System zabezpieczeń – co powinien posiadać?

Systemy zabezpieczeń są ważnym elementem bezpieczeństwa domu. System bezpieczeństwa może obejmować wiele różnych urządzeń, w tym czujniki ruchu i inne czujniki, które wykrywają, że ktoś jest w domu lub na podwórku.

System bezpieczeństwa może być tak prosty jak bezprzewodowa kamera lub tak złożony jak w pełni zintegrowany system, który obejmuje alarm, nadzór wideo i zdalne monitorowanie za pomocą Internetu. Jeśli zależy nam bezpieczeństwie naszego mienia warto zainwestować w system zabezpieczeń, takie jak chociażby te ze strony https://el-fran.pl/systemy-zabezpieczen/alarmy-domowe/.

Najprostsze systemy zabezpieczeń są przeznaczone do podstawowej ochrony. Mogą zawierać czujniki ruchu i kontakty do drzwi/okien, które ostrzegają, gdy ktoś otworzy drzwi lub okno. Tego typu systemy zazwyczaj nie obejmują żadnego rodzaju nadzoru wideo, chociaż mogą być w stanie wysłać zdjęcia lub filmy, jeśli wykryją ruch.

Bardziej zaawansowane systemy oferują więcej funkcji, takich jak:

Monitoring wizyjny

Kamera, która może nagrywać to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz Twojego domu (na żywo lub na nagraniu), dzięki czemu możesz zobaczyć, kto przychodzi i wychodzi z Twojej nieruchomości przez cały czas. Niektóre kamery posiadają również funkcję widzenia nocnego, dzięki czemu mogą być używane w warunkach słabego oświetlenia.

Alarmy

Głośny dźwięk, który alarmuje sąsiadów w przypadku, gdy ktoś włamuje się do domu. Niektóre alarmy posiadają również syrenę, która może być słyszana przez policję.

Czujniki ruchu

Czujniki, które wykrywają ruch wewnątrz lub na zewnątrz domu, dzięki czemu wiadomo, kiedy ktoś wszedł do środka. Można je skonfigurować tak, aby alarmowały o wejściu kogoś do domu lub poruszaniu się w określonym obszarze.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


6 − 1 =