Piękne podwórko – Jak dbać o nie dbać?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Piękne podwórko – Jak dbać o nie dbać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne podwórko to wizytówka właściciela. W rzeczywistości, piękne podwórko może być dużą korzyścią dla właściciela domu. Piękne podwórko jest nie tylko atutem w oczach potencjalnych nabywców, ale także daje Ci dumę i przyjemność każdego dnia. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać piękny ogród przez cały rok. Jeśli potrzebujesz posprzątać swoje podwórko, to zamów taką usługę na stronie: http://www.azlux.pl/oferta/tereny_zewnetrzne, a jeśli chcesz to robić sam, to czytaj dalej.

Grab liście

Użyj grabi do usuwania liści z trawnika. Jeśli masz dużo liści, rozważ użycie odkurzacza do liści lub kosiarki mulczującej, aby je zebrać i ponownie wykorzystać jako kompost. Po każdym koszeniu zgarniaj ścinki trawy z trawnika. Pomaga to zapobiegać zapychaniu się rynien deszczowych i sprawia, że podwórko wygląda czysto.

Wyrywaj chwasty

Wycinaj chwasty, zanim zakwitną i rozsieją swoje nasiona. Wczesne ich wyrywanie pomoże utrzymać wspaniały wygląd trawnika. Jeśli masz duży obszar chwastów, rozważ użycie nieselektywnego herbicydu, który celuje w rośliny liściaste.

Podlewaj rośliny

Regularnie podlewaj trawnik, rośliny i ogród. Pomaga to utrzymać wilgotność gleby, co zapobiega wzrostowi chwastów. Nie należy przesadzać z podlewaniem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie roślin.

Przycinaj krzewy

Krzewy należy regularnie przycinać. Pozwoli to usunąć obumarłe gałęzie i przyspieszy wzrost nowych. Do przycinania krzewów i małych drzewek można użyć sekatorów lub nożyc. Żywopłoty przycinaj ręcznie za pomocą nożyc.

Sprzątaj regularnie

Musisz regularnie sprzątać swoje podwórko. Z czasem mogą się na nim pojawić niedopałki papierosów, puszki i inne śmieci. Nawet jeśli sam nie śmiecisz, to wiatr może wynosić śmieci na twoje podwórko. Do sprzątania liści, brudu i innych zanieczyszczeń można użyć miotły lub dmuchawy do liści.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać dobrą koszulę męską?
Jak wybrać dobrą koszulę męską?
Koszule męskie są niezbędnymi elementami garderoby zarówno na swobodne, jak i formalne okazje. Niezależnie od tego, czy idziesz do biura, […]
Polecamy