Jak pozyskać pieniądze na prowadzenie spółki z. o. o.?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
Jak pozyskać pieniądze na prowadzenie spółki z. o. o.?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt hipoteczny jest jedną z wielu form finansowania działalności sp. z o.o. W przypadku zaciągnięcia tego rodzaju pożyczki, bank zabezpiecza pod zastaw nieruchomości należące do spółki, (istniejące lub w trakcie budowy). Otrzymuje dzięki temu pewność, że raty będą spłacane w terminie. Kredyt hipoteczny dla spółki z o.o. daje możliwość uzyskania bardzo wysokich kwot, sięgających nawet kilku milionów, w zależności od wartości rynkowej posiadanych nieruchomości.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Biorąc pod uwagę zaciągnięcie kredytu hipotecznego trzeba pamiętać, że na czas trwania umowy zastawiona nieruchomość nie może zostać sprzedana bez zgody banku, chyba że środki z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty pożyczki. Istotne znaczenie dla banku, który ma udzielić kredytu pod zastaw nieruchomości jest jej rodzaj. Największe szanse na uzyskanie pożądanej kwoty mają spółki posiadające działki zabudowane usytuowane w pobliżu dużych ośrodków miejskich. Analitycy bankowi badają szanse na szybką sprzedaż danej nieruchomości, a im lepsza jej lokalizacja, tym szanse na sprzedaż rosną.

Zdarzają się sytuacje, gdy sp. z o.o. nie posiada żadnych nieruchomości na własność. Nie przekreśla to szans na otrzymanie kredytu pod hipotekę. W takim wypadku można skorzystać zarówno z nieruchomości udostępnionej przez spółkę powiązaną lub prywatnej np. znajdującej się w posiadaniu członka zarządu. Właściciel musi jedynie wyrazić zgodę na zabezpieczenie jej w ramach kredytu hipotecznego dla konkretnej sp. z o.o.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co warto zwrócić uwagę kompletując wyposażenie do domu?
Na co warto zwrócić uwagę kompletując wyposażenie do domu?
Potrzeba generalnego remontu czy zwyczajna chęć odświeżenia wystroju mieszkania wiąże się z koniecznością skrupulatnego zaplanowania wprowadzanych zmian. Znalezienie mebli, dzięki […]
Polecamy