Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków – na który z nich warto się zdecydować?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków – na który z nich warto się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są sporą wygodą dla użytkowników. Aktualnie sporym uznaniem cieszą się szamba betonowe i ekologiczne, które mają szereg zwolenników na rynku. Czym odznaczają się te systemy? Jaką oczyszczalnię ścieków wybrać? O czym pamiętać? To wszystko znajdziemy w poniższym artykule.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Niezwykle ważne jest to, że każdy obiekt użyteczności publicznej lub budynek mieszkalny musi pamiętać o odprowadzaniu ścieków. Jeżeli nie ma możliwości skorzystania z kanalizacji sanitarnej, można postawić na:

– oczyszczanie we własnym zakresie,

– gromadzenie ścieków w szambach.

Podczas budowy indywidualnego szamba pamiętajmy o odpowiedniej odległości od budynku, granic działki, studni czy drzew. Każda z instalacji jest dobierana indywidualnie. To trwała inwestycja, która ma za zadanie przynieść korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Plusem jest fakt, że koszt budowy szamba jest niższy niż koszt montażu oczyszczalni. 

Cechy takich szamb

Sporym zainteresowaniem cieszą się wspomniane szamba betonowe i ekologiczne. Te pierwsze są gotowymi zbiornikami, które wyróżniają się sporą wytrzymałością na obciążenia zewnętrzne oraz szczelnością. Instalacja jest na zewnątrz i od wewnątrz pokryta podwójną warstwą masy izolacyjnej. 

Jeśli chodzi o ekologiczne szambo, jest to znany rodzaj oczyszczalni ścieków, jakie korzysta z drenażu rozsączającego. Posiada zbiornik do wstępnego oczyszczania i wstępny układ drenów, czyli przewodów perforowanych. To, jaki rodzaj wybierzemy, zależy od własnych oczekiwań i możliwości w danym miejscu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zamiast farbowania…
Zamiast farbowania…
Zmiana koloru czy długości włosów kojarzona jest z ogromną rewolucją wizerunkową, albowiem zazwyczaj jest to trwała zmiana. Natomiast mniej ryzykowną […]
Polecamy