Najczęstsze kontuzje sportowców – jak leczyć problemy ze ścięgnami?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Najczęstsze kontuzje sportowców – jak leczyć problemy ze ścięgnami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywne uprawianie sportu ma wiele zalet. Przede wszystkim ruch stanowi skuteczne remedium na liczne schorzenia stawów oraz mięśni. Niemniej w niektórych przypadkach to właśnie aktywność fizyczna może być przyczyną problemów. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie z kontuzjami ścięgien.

Leczenie surowicą pacjenta

Nasz układ ruchu został stworzony do aktywności. Niestety w niektórych sytuacjach, takich jak np. wykonanie ćwiczenia bez rozgrzewki czy zachowania poprawnej techniki, w naszym ciele może dojść do urazu. W przypadku osób aktywnych tkanką szczególnie narażoną na uszkodzenia są ścięgna. Jeżeli dojdzie w nich do schorzenia, przeważnie czujemy ból oraz ograniczoną ruchomość dotkniętej stanem zapalnym kończyny. Wówczas niezbędnym działaniem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy ortopedy. Obecnie wielu lekarzy wykorzystuje technikę leczenia nazywaną Orthokine. Ta metoda polega na pobraniu krwi pacjenta i odwirowaniu jej w specjalnej maszynie czego efektem jest uzyskanie autologicznie kondycjonowanej surowicy. Po wstrzyknięciu jej do uszkodzonej tkanki możliwe jest skuteczne leczenie ścięgna Achillesa oraz innych ścięgien. Tym samym, w łatwy sposób pozbędziemy się przykrej dolegliwości i wrócimy do swojej pasji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są rodzaje przyczep samochodowych?
Jakie są rodzaje przyczep samochodowych?
Przyczepa to pojazd, który jest ciągnięty przez pojazd mechaniczny. Zazwyczaj służy do przewozu towarów lub materiałów. Istnieje wiele rodzajów przyczep […]
Polecamy