Najczęstsze kontuzje sportowców – jak leczyć problemy ze ścięgnami?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Najczęstsze kontuzje sportowców – jak leczyć problemy ze ścięgnami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywne uprawianie sportu ma wiele zalet. Przede wszystkim ruch stanowi skuteczne remedium na liczne schorzenia stawów oraz mięśni. Niemniej w niektórych przypadkach to właśnie aktywność fizyczna może być przyczyną problemów. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie z kontuzjami ścięgien.

Leczenie surowicą pacjenta

Nasz układ ruchu został stworzony do aktywności. Niestety w niektórych sytuacjach, takich jak np. wykonanie ćwiczenia bez rozgrzewki czy zachowania poprawnej techniki, w naszym ciele może dojść do urazu. W przypadku osób aktywnych tkanką szczególnie narażoną na uszkodzenia są ścięgna. Jeżeli dojdzie w nich do schorzenia, przeważnie czujemy ból oraz ograniczoną ruchomość dotkniętej stanem zapalnym kończyny. Wówczas niezbędnym działaniem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy ortopedy. Obecnie wielu lekarzy wykorzystuje technikę leczenia nazywaną Orthokine. Ta metoda polega na pobraniu krwi pacjenta i odwirowaniu jej w specjalnej maszynie czego efektem jest uzyskanie autologicznie kondycjonowanej surowicy. Po wstrzyknięciu jej do uszkodzonej tkanki możliwe jest skuteczne leczenie ścięgna Achillesa oraz innych ścięgien. Tym samym, w łatwy sposób pozbędziemy się przykrej dolegliwości i wrócimy do swojej pasji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
System zabezpieczeń – co powinien posiadać?
System zabezpieczeń – co powinien posiadać?
Systemy zabezpieczeń są ważnym elementem bezpieczeństwa domu. System bezpieczeństwa może obejmować wiele różnych urządzeń, w tym czujniki ruchu i inne […]
Polecamy