Z jakimi zaletami wiąże się logistyka kontraktowa?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Z jakimi zaletami wiąże się logistyka kontraktowa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logistyka kontraktowa to podejście do zarządzania łańcuchem dostaw, które koncentruje się na dostarczaniu właściwych produktów do właściwego miejsca we właściwym czasie. Jest to sposób myślenia o logistyce, który pozwala firmom lepiej zrozumieć, jak działają ich łańcuchy dostaw i jak można je ulepszyć.

Logistyka kontraktowa polega na współpracy z zewnętrznymi dostawcami w celu zarządzania globalnym łańcuchem dostaw, zamiast obsługiwać go wewnętrznie. Tacy zewnętrzni dostawcy są znani jako firmy logistyki kontraktowej (CLC) lub spedytorzy, jeśli zajmują się wyłącznie usługami transportowymi.

Korzystanie z logistyki kontraktowej ma wiele zalet:

Oszczędność kosztów

Firmy zajmujące się logistyką kontraktową, takie jak np. z podanej witryny https://www.scandinavian.com.pl/logistyka-kontraktowa/ często korzystają z efektu skali, ponieważ obsługują duże ilości produktów od wielu klientów, dzięki czemu mogą wynegocjować lepsze stawki z przewoźnikami i dostawcami, niż można by to zrobić we własnym zakresie.

Poprawa wydajności

CLC będzie w stanie ocenić cały łańcuch dostaw i przedstawić zalecenia dotyczące usprawnień, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Może to obejmować takie rzeczy jak konsolidacja dostawców lub poprawa procesów na każdym etapie procesu.

Poprawa niezawodności

CLC jest odpowiedzialny za zarządzanie umowami z przewoźnikami, co oznacza, że będą oni zawsze dostępni, aby zorganizować przesyłki w razie potrzeby – nawet jeśli wystąpi klęska żywiołowa lub inny rodzaj zakłócenia, który wpływa na lokalne opcje wysyłki w Twoim obszarze lub regionie działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Jak wybrać prześcieradło?
Jak wybrać prześcieradło?
Popularne przysłowie głosi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Nie ma w tym ani trochę przesady, ponieważ pościel w […]
Polecamy