Z jakimi zaletami wiąże się logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to podejście do zarządzania łańcuchem dostaw, które koncentruje się na dostarczaniu właściwych produktów do właściwego miejsca we właściwym czasie. Jest to sposób myślenia o logistyce, który pozwala firmom lepiej zrozumieć, jak działają ich łańcuchy dostaw i jak można je ulepszyć.

Logistyka kontraktowa polega na współpracy z zewnętrznymi dostawcami w celu zarządzania globalnym łańcuchem dostaw, zamiast obsługiwać go wewnętrznie. Tacy zewnętrzni dostawcy są znani jako firmy logistyki kontraktowej (CLC) lub spedytorzy, jeśli zajmują się wyłącznie usługami transportowymi.

Korzystanie z logistyki kontraktowej ma wiele zalet:

Oszczędność kosztów

Firmy zajmujące się logistyką kontraktową, takie jak np. z podanej witryny https://www.scandinavian.com.pl/logistyka-kontraktowa/ często korzystają z efektu skali, ponieważ obsługują duże ilości produktów od wielu klientów, dzięki czemu mogą wynegocjować lepsze stawki z przewoźnikami i dostawcami, niż można by to zrobić we własnym zakresie.

Poprawa wydajności

CLC będzie w stanie ocenić cały łańcuch dostaw i przedstawić zalecenia dotyczące usprawnień, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Może to obejmować takie rzeczy jak konsolidacja dostawców lub poprawa procesów na każdym etapie procesu.

Poprawa niezawodności

CLC jest odpowiedzialny za zarządzanie umowami z przewoźnikami, co oznacza, że będą oni zawsze dostępni, aby zorganizować przesyłki w razie potrzeby – nawet jeśli wystąpi klęska żywiołowa lub inny rodzaj zakłócenia, który wpływa na lokalne opcje wysyłki w Twoim obszarze lub regionie działania.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dwa + 12 =