Jakie palety powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy transportowej?

Własna firma transportowa to poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego podejścia od przedsiębiorcy. W całym procesie transportu niezwykle istotną kwestią okazują się być palety, na których transportowane są towary. Ich typ powinien zależeć nie tylko od tego, czy fracht ląduje na pace niewielkiego busa, czy na naczepie ciągnika siodłowego. Dużo ważniejsze jest to, co i gdzie jest na nich przewożone.

Różne typy palet mają zróżnicowane przeznaczenie

Najpopularniejsze są wielorazowe palety przemysłowe w kilku popularnych rozmiarach, ale na stronie https://www.makodrew.pl/oferta.html można przekonać się, że nie są wcale jedyną opcją. W przypadku produktów, które muszą być specjalistycznie zabezpieczone, często używa się palet niestandardowych, wykonywanych specjalnie do konkretnego zamówienia. Częściej spotyka się palety jednorazowe, które są dosyć delikatne i trafiają najczęściej do odbiorcy indywidualnego, który nie musi ich później oddawać.

Zupełnie inną kategorią są palety fitosanitarne, nazywane także fumigowanymi. Dzięki poddaniu drewna przez około pół godziny działaniu wysokiej temperatury, giną w nich przetrwalniki bakterii, co pozwala na przewóz na nich towarów poza obszar Unii Europejskiej.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


11 + 8 =