Co wpływa na dobrą rehabilitację?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Co wpływa na dobrą rehabilitację?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja jest procesem w wielu przypadkach niezbędnym, dzięki któremu będziemy w stanie powrócić do określonej lub pełnej sprawności. Nie zawsze jednak jest dofinansowana przez rząd, co dla wielu pacjentów oznacza przekreślenie regularnej i sprawnej terapii po wypadku lub chorobie. Na jakość rehabilitacji wpływa wiele czynników, począwszy od nastawienia pacjenta, jego zaangażowania, aż po sprzęt i warunki w danym ośrodku.

Nowoczesny sprzęt a rehabilitacja

Za pomocą specjalistycznego sprzętu jesteśmy w stanie rehabilitować poszczególne części ciała w domu. Jednocześnie bez stałej rutyny postępowania, efekty mogą być niewystarczające. Dochodzą do tego warunki w trakcie rehabilitacji poza domem. Nie zawsze ośrodki czy szpitale wyposażone są w urządzenia i przyrządy, które dla naszego powrotu do zdrowia będą najlepsze.

Z drugiej strony dany asortyment może zostać zawsze na pewien czas wypożyczony. Standardowa wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oraz akcesoriów pomocniczych będzie tutaj najprostszym rozwiązaniem. Co więcej, oprócz szpitali, sprzęt wypożyczany jest klientom indywidualnym.

Jednak, jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne i czy w ogóle jest to możliwe? Refundacja NFZ na sprzęt rehabilitacyjny przysługuje każdej osobie, która jest ubezpieczona (ubezpieczenie społeczne i zdrowotne). Niemniej dany sprzęt refundowany jest wyłącznie do limitu określonego przez Ministra Zdrowia, a więc za przekroczenie limitu dopłaca pacjent. Istnieje też możliwość dofinansowania ośrodków rehabilitacyjnych oraz szpitali prywatnych przez państwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka sauna sprawdzi się w ogrodzie?
Jaka sauna sprawdzi się w ogrodzie?
Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej sauny do naszego ogrodu powinniśmy wziąć pod uwagę parę głównych czynników. Oprócz naszych indywidualnych preferencji […]
Polecamy