Zapalniczka na benzynę – czym się charakteryzuje?

Zapalniczka benzynowa to urządzenie służące do zapalania papierosa lub cygara. Jej działanie jest dość proste: przekręcamy nasadkę, która porusza knot i tworzy otwarty płomień. Ten typ zapalniczki jest bardzo popularny wśród palaczy, ponieważ ma kilka zalet w porównaniu z innymi typami zapalniczek.

Zapalniczki benzynowe

Zapalniczki benzynowe składają się z dwóch głównych elementów: koła z krzesiwem i zbiornika wypełnionego cieczą pod ciśnieniem. Kiedy uderzasz lub stukasz kółkiem krzemiennym o inny przedmiot, taki jak metalowy pręt lub inny kawałek krzemienia, iskry wylatują w powietrze, gdzie zapalają gaz znajdujący się w zbiorniku. Powoduje to wybuch, który zapala papierosa, cygaro lub inne urządzenie do palenia.

Charakterystyka zapalniczek benzynowych

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o tym typie zapalniczki jest to, że może być używana do każdego rodzaju paliwa, od nafty do benzyny, a nawet oleju napędowego. Tego typu zapalniczki występują również w różnych rozmiarach i kształtach w zależności od ich przeznaczenia i celu.

Zapalniczka na benzynę została zaprojektowana tak, aby można było ją używać w każdych warunkach pogodowych, w tym w ekstremalnym upale lub zimnie. Na przykład, niektóre są zaprojektowane specjalnie do użytku na zewnątrz, podczas gdy inne lepiej nadają się do użytku wewnątrz pomieszczeń w pobliżu otwartego ognia. Tego typu zapalniczki mają zazwyczaj pojemność paliwa od jednej do trzech uncji, co oznacza, że mogą działać przez kilka godzin przed koniecznością uzupełnienia paliwa.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


4 × 3 =