Zastosowanie folii stretch

Technologie
miejsce-poznania
Zastosowanie folii stretch
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia stretch powstała w 1908 roku wskutek całkowitego przypadku, a mianowicie w trakcie próby stworzenia wodoodpornego obrusu. Obecnie produkt ten jest wytwarzany z polietylenu, występuje w różnych odmianach (wyróżniamy m.in. wersje czarne, niebieskie oraz przezroczyste) i może być wykorzystywany w wielu sytuacjach. Warto podkreślić, że omawiana folia odznacza się dużą wytrzymałością, dzięki czemu doskonale sprawdza się m.in. w branży transportowej czy nawet budownictwie.

Wielozadaniowość to jej największa zaleta

Folii stretch używa się powszechnie w transporcie i spedycji do zabezpieczania ładunków o różnej wielkości i kształcie. Skutecznie chroni je bowiem zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i złymi warunkami atmosferycznym, takimi jak choćby wilgoć czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Owijając towar warstwą folii taką jak ta https://www.folie-stretch24.pl/czarna-folia-stretch/1/full, mamy pewność, że nie przemoknie ani nie wypłowieje. Omawiany produkt znajduje również szerokie zastosowanie w budownictwie, zwłaszcza w trakcie remontów. W tym przypadku zabezpiecza się nim wszelkie meble i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach w celu ich ochrony przed kurzem, pyłem, farbą lub przypadkowym obiciem.

Ogromną zaletą folii jest ścisłe przyleganie do powierzchni danego obiektu. Folia stretch jest także wykorzystywana w ogrodnictwie, gdyż przy jej pomocy można z powodzeniem uchronić drzewa i krzewy przed szkodnikami. Wystarczy owinąć ją wokół pnia i posmarować specjalnym lepem, do którego będą się przyklejały owady. Trzeba jeszcze dodać, że ten specyficzny rodzaj folii nadaje się idealnie do niektórych zabiegów wykonywanych w salonach SPA – chodzi przede wszystkim o tzw. body wrap, czyli owijanie ciała pokrytego kosmetykami ujędrniającymi w celu pobudzenia krążenia i lepszego wchłaniania substancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Samochód używany – jak się upewnić przed jego zakupem?
Samochód używany – jak się upewnić przed jego zakupem?
Decydując się na zakup nowego samochodu z salonu, mamy pewność, że jego stan techniczny jest w porządku i zapewnia tym […]
Polecamy