Jak wprowadzić styl loftowy do wnętrza?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak wprowadzić styl loftowy do wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl loftowy zdobył popularność na przekór wszechobecnej miłości do bieli i kolorów pastelowych w stylu skandynawskim. Wywodzi się on z Nowego Jorku, gdzie w latach sześćdziesiątych zaczęto adaptować stare magazyny i fabryki na budynki mieszkalne czy biurowe. Z definicji tworzy on wnętrze dość ciemne i surowe, z wykorzystaniem elementów przemysłowych. W kwestii planów pomieszczeń zdecydowanie faworyzuje duże przestrzenie otwarte oraz wysokie sufity, choć w ciągu ostatnich lat powstał również odłam, tzw. soft loft, który sprawdza się w mniejszych mieszkaniach.

Loftowe, znaczy jakie?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na styl loftowy w naszym domu, to podstawą do jego stworzenia będą meble loftowe. Ich tematem przewodnim zazwyczaj jest połączenie drewna i metalu, czasami w dodatku ze szkłem, które nawiązują do stylu przemysłowego. Dominują proste, minimalistyczne formy, pozbawione zdobień i utrzymane w stonowanych kolorach. Musimy pamiętać, aby meble były prostych kształtów i lekkiej konstrukcji, by ich bryłą nie zapełniać zbytnio przestrzeni, która powinna pozostać otwarta. Doskonale sprawdzą się więc stoły i komody z metalowymi nogami, szafki wykonane z drewna, z przeszklonymi drzwiczkami, oraz dodatki o prostych formach i ciemnych kolorach.

Złota zasada

Zasadą, którą powinniśmy się kierować podczas urządzania każdego wnętrza, nie tylko loftowego, jest spójność. Traktujmy mieszkanie jako jedność, wprowadźmy dany styl w każdym pomieszczeniu i zachowajmy konsekwencję w doborze koloru. Odpowiednimi dodatkami możemy nadać pomieszczeniom indywidualny charakter, ale motyw przewodni powinien pozostać bez zmian. W stylu loftowym trzymajmy się zimnych odcieni szarości czy neutralnej bieli, które stanowią doskonałe tło dla metalu i drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy sprzęt elektroniczny może być formą reklamy?
Czy sprzęt elektroniczny może być formą reklamy?
W dobie nowoczesnych technologii firmy coraz częściej stosują sprzęt elektroniczny jako formę reklamy. Sprawdza się on bardzo dobrze i jest […]
Polecamy