Części do motorsportu – jakie są niezbędne?

Technologie
miejsce-poznania
Części do motorsportu – jakie są niezbędne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele samochodów osobowych ma na tyle duże moce i potencjał, że można bez większych problemów przystosować je do motorsportu. Taki pojazd może spokojnie brać udział w wyścigach na torze i notować całkiem niezłe wyniki. Nie można jednak wjechać tam prosto z ulicy i liczyć, że uda się nam nawiązać równą rywalizację. Konieczne jest dokonanie pewnych zmian w konstrukcji samochodu oraz zainstalowanie części typowych dla używania w wyścigach. Sprawdźmy jakie elementy będą niezbędne, byśmy mogli naszym autem wjechać na tor.

Hamulce i zawieszenie

Mogłoby się wydawać, że modyfikacje powinno się rozpocząć od tuningowania silnika. Tymczasem najważniejsze jest utrzymanie się na trasie oraz bezpieczeństwo. Dlatego też powinniśmy całkowicie przebudować układ hamulcowy. Należy zrobić to tak, by był on w stanie przyjąć na siebie ogromną energię cieplną, podczas częstych i gwałtownych hamowań. Jeśli chodzi natomiast o zawieszenie, to należy je usztywnić oraz nieco obniżyć. Można to zrobić wykorzystując części np. marki Lowride. Tak przygotowane auto będzie prowadzić się łatwo i pewnie nawet na bardzo szybkich zakrętach.

Silnik i jego osprzęt

Gdy kwestie bezpieczeństwa i trzymania się drogi mamy już przerobione, przychodzi pora na zajęcie się samym silnikiem. Nie będzie tu jednak wcale chodziło o zwiększenie mocy. Przede wszystkim należy zmodyfikować układ chłodzący tak, by był wydajniejszy. Przyda się większa chłodnica, lepsze pompa wody, a także specjalny termostat. Do napędu należy natomiast zastosować specjalnego rodzaju olej syntetyczny. Dopiero wtedy można zastanowić się nad sportowymi filtrami powietrza, czy budową przelotowego wydechu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z czego składa się fotowoltanika?
Z czego składa się fotowoltanika?
W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie na dachu swojego domu instalacji fotowoltaicznej, ponieważ jest to tanie […]
Polecamy