Jak wybrać odpowiednią platformę dla sklepu internetowego?

Technologie
miejsce-poznania
Jak wybrać odpowiednią platformę dla sklepu internetowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok powstaje coraz więcej sklepów internetowych oferujących zróżnicowany asortyment. Jedną z kluczowych decyzji niezbędnych do podjęcia przed rozpoczęciem tego rodzaju działalności jest wybór odpowiedniej platformy do jej prowadzenia. Oprogramowanie stanowi bowiem główny czynnik decydujący o powodzeniu na mocno konkurencyjnym rynku. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jaka konkretnie platforma e-commerce może spełnić nasze oczekiwania oraz zaspokoić potrzeby.

Cel biznesowy odgrywa istotną rolę

Platformy sklepów internetowych mają ogromne znaczenie przede wszystkim dlatego, że w dużej mierze wpływają na koszty prowadzenia działalności, a także na komfort codziennego korzystania z całego systemu sprzedażowego. Dostępne są tak naprawdę dwa rozwiązania – platforma typu Open Source lub SaaS. Ta pierwsza posiada otwartą licencję, co oznacza możliwość dowolnej modyfikacji całkowicie za darmo. Jest rozwijana przez społeczność użytkowników i oferuje bardzo szeroką bazę rozszerzeń, integracji oraz rozmaitych modułów. Jedyną wadą jest konieczność wynajęcia profesjonalnych programistów i grafików do wdrożenia niezbędnych projektów.

Z kolei platforma Saas (Software as a Service) charakteryzuje się niską ceną i daje spore możliwości rozbudowy sklepu przy minimalnym ryzyku, ale jednocześnie wymaga comiesięcznych opłat za abonament i nie pozwala na zmiany w zakresie kodu. Przy wyborze konkretnego rozwiązania należy brać po uwagę następujące czynniki: cel biznesowy i rodzaj oferowanych produktów bądź usług, budżet (znacznie większy jest potrzebny oczywiście przy oprogramowaniu Open Source), wsparcie techniczne, liczba dostępnych integracji z kurierami czy hurtowniami, ogólna wizja rozwoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie folii stretch
Zastosowanie folii stretch
Folia stretch powstała w 1908 roku wskutek całkowitego przypadku, a mianowicie w trakcie próby stworzenia wodoodpornego obrusu. Obecnie produkt ten […]
Polecamy