Czy ekogroszek naprawdę jest taki opłacalny?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Czy ekogroszek naprawdę jest taki opłacalny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się pewnie, czy opisana powyżej forma ogrzewania naprawdę jest opłacalna i efektywna. Śpieszymy ze zwięzłą odpowiedzią poniżej.

Bezpieczniejsza alternatywa

Ekogroszek jest lepszym wyborem niż węgiel, ponieważ jego stosowanie wiąże się z redukcją śladu węglowego. Ale jak to? Chodzi o to, że ekogroszek bukowno to nie tylko alternatywa dla węgla, a jego bezpośrednia pochodna, która w procesie wytwarzania odchudzana jest z dodatkowych niedoskonałości masowych.

Tak więc, jak powiedzieliśmy, ekogroszek bukowno powstaje z węgla kamiennego, utrzymuje jego efektywność grzewczą oraz jest mniej inwazyjny dla środowiska.

Wytwarza, ale zdecydowanie mniej

Węgiel kamienny podczas spalania wytwarza dwutlenek węgla, który przyczynia się do zmian klimatycznych. Węgiel wytwarza również dwutlenek siarki i tlenki azotu, z których oba są związane z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma i zapalenie oskrzeli. Unia Europejska ustaliła limity tych gazów dla elektrowni węglowych w celu ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska.

Ekogroszek bukowno to drastycznie łagodniejsza odmiana węgla, która jest nawet rekomendowana jako podstawowe źródło ogrzewania domu.

Ekogroszek najlepszą formą ogrzewania?

Niektórzy twierdzą, że ekogroszek jest lepszy od węgla, ponieważ można go stosować w każdym rodzaju pieca. Jednak jeśli chcemy użyć ekogroszku w piecu na drewno, to niestety nie zadziała. Formy ogrzewania takie jak ekogroszek, czy węgiel, wymagają dedykowanych pieców, które pozwalają na ich spalanie.

Ekogroszek bukowno jest dobrą alternatywą dla węgla i drewna, ponieważ nie ma popiołu i wytwarza mało dymu w porównaniu z innymi paliwami. Zmniejsza również zanieczyszczenie powietrza o około 70%. Zawiera około 90% wilgoci i 10% popiołu. Główną zaletą tego paliwa jest to, że nie wytwarza toksycznych gazów, takich jak dwutlenek węgla czy tlenek węgla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób zrobić samemu stojak rowerowy?
W jaki sposób zrobić samemu stojak rowerowy?
Trzymanie roweru w garażu, piwnicy lub nawet w ogrodzie pod zadaszeniem często nastręcza pewnych problemów. Przede wszystkim rower ma tendencję […]
Polecamy