Dermatolog – kiedy warto się do niego udać?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Dermatolog – kiedy warto się do niego udać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dermatolog jest lekarzem specjalistą zajmującym się chorobami skóry. Warto się do niego zgłosić z wszelkimi problemami skórnymi, celem pogłębionej diagnostyki i dobrania najlepszych metod leczenia. W ramach NFZ można skorzystać z konsultacji za okazaniem skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – warto o tym pamiętać już w momencie planowania wizyty u specjalisty. Z jakimi problemami warto się udać do dermatologa? Mowa tutaj przede wszystkim o trądziku i wypryskach, zmianach skórnych typu kurzajki i inne brodawki, a także w przypadku alergii objawiających się na skórze czy z podejrzeniem chorób typu łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Czym zajmuje się dermatologia kliniczna?

Dermatologia to nie tylko dział medycyny, który zajmuje się pomocą w chorobach i zmianach skórnych, ale również ma ona do zaoferowania liczne działania z zakresu poprawy wyglądu skóry. W ofercie specjalistów można znaleźć również zabiegi (jak na przykład krioterapię). Więcej na temat konsultacji dermatologicznych można poczytać na stronie placówki medycznej zajmującej się tym tematem –  http://www.dermatolog-poznan.info/dermatologia-kliniczna. Warto zaznaczyć, że dermatolog jest również wskazany do oceny wszelkich zmian skórnych typu pieprzyki czy naczyniaki – dzięki nowoczesnym badaniom histopatologicznym można ocenić typ zmiany oraz podjąć ewentualne działania mające na celu usunięcie zmiany. Ocena dermatologiczna w tej kwestii jest niezbędna, aby podjąć chociażby interwencję chirurgiczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zmiana wystroju mieszkania – jak to zrobić?
Zmiana wystroju mieszkania – jak to zrobić?
Mieszkając w jednym miejscu przez wiele lat,  często mamy ochotę na większe lub mniejsze zmiany. Jeśli przeprowadzka nie wchodzi w […]
Polecamy