Czy odzyskanie prowizji bankowej jest trudne?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
Czy odzyskanie prowizji bankowej jest trudne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowizja bankowa to jednorazowa kwota, jaką bank wylicza jako procent na podstawie zobowiązania i dolicza do kwoty kredytu. Klienci jednak wciąż nie są świadomi, za co tak naprawdę pobierana jest ta prowizja i że w pewnych sytuacjach przysługuje im jej zwrot.

Co zrobić, aby odzyskać prowizję bankową?

W celu odzyskania prowizji bankowej klient musi spełnić kilka podstawowych warunków. Jednym z ważniejszych jest przedterminowa spłata kredytu, ponieważ tylko wtedy bank może zwrócić klientowi koszty, których faktycznie nie poniósł. Więcej informacji o potrzebnych warunkach do spełnienia znajduje się na stronie https://zwrotyprowizjibankowej.pl/odzyskiwanie-prowizji-bankowej/. Kiedy już klient jest pewien, że jego kredyt spełnia wszystkie te kryteria, może ubiegać się o zwrot prowizji w banku.

Jednak odzyskanie kosztu kredytu wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wciąż się zdarza, że instytucje finansowe odmawiają przyznania klientowi należnego zwrotu lub przyznają go w niewłaściwej kwocie. Najwięcej wątpliwości budzi zwrot prowizji kredytu konsolidacyjnego, ponieważ klient w tej sytuacji bierze w banku kolejny kredyt, aby spłacić inne. Należy pamiętać, że to w dalszym ciągu klient musi spłacić kredyt, nie ma więc żadnych przesłanek, które sugerowałyby, że nie należy mu się zwrot prowizji.

Aby uchronić się przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych, najlepiej zgłosić się do profesjonalistów wyspecjalizowanych w tej dziedzinie, którzy zrobią to za klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym kierować się przy wyborze figurki lub posągu z betonu?
Czym kierować się przy wyborze figurki lub posągu z betonu?
Wybór betonowego posągu lub figurki może być poważną decyzją. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego […]
Polecamy