Czym jest dieta ketogeniczna i dla kogo jest polecana?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Czym jest dieta ketogeniczna i dla kogo jest polecana?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O diecie ketogenicznej staje się ostatnimi czasy coraz głośniej. Nie ma się temu co dziwić, bo okazuje się ona przydatna w walce z wieloma dolegliwościami. Zanim jednak zdecydujemy się na stosowanie diety ketogenicznej, warto byłoby dowiedzieć się czegoś na jej temat. Przede wszystkim trzeba poznać zasady takiego sposobu żywienia oraz dowiedzieć się, komu ma szansę pomóc.

Ograniczenie węglowodanów jest najważniejsze

Osoby będące na diecie keto powinny przede wszystkim ograniczyć spożycie węglowodanów. To właśnie dzięki temu możliwe staje się osiągnięcie tak zwanego stanu ketogenezy. Organizm w stanie ketogenezy, zaczyna czerpać energię z tłuszczów. Posiłki w diecie ketogenicznej powinny więc zawierać dużo tłuszczy i sporo białka, a niewiele węglowodanów. Nie oznacza to jednak, że należy je wykluczyć. Keto dieta może pomóc przede wszystkim osobom zmagającym się z nadwagą i otyłością. Jest dobra także dla osób cierpiących na niektóre schorzenia autoimmunologiczne i choroby układu nerwowego, takie jak chociażby padaczka lekooporna. Dobrze byłoby, aby jadłospis ketogeniczny został opracowany przez osobę posiadającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Może być to na przykład dietetyk kliniczny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pompy głębinowe na deszczówkę
Pompy głębinowe na deszczówkę
Jeżeli posiadając zbiornik na deszczówkę mamy problem z wypompowaniem wody idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będą pompy głębinowe na deszczówkę. […]
Polecamy