Czym jest upadłość konsumencka?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Czym jest upadłość konsumencka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upadłość konsumencka zwana potocznie „oddłużaniem” to specyficzne postępowanie sądowe pozwalające osobom w trudnej życiowej sytuacji na pozbycie się wszelkich ciążących na nich długów.

Jak ogłosić upadłość konsumencką i z czym się to wiąże?

Upadłość konsumencką może zgodnie z polskim prawem ogłosić osoba prywatna (tzw. konsument), która nie jest już w stanie spłacać swoich długów. Najczęściej w tym celu zgłasza się ona do kancelarii prawnej w swoim regionie,  która pomaga jej w złożeniu wniosku do sądu i przeprowadza przez cały przewód sądowy.

Osoby, które z różnych powodów stały się niewypłacalne i nie są w stanie w żaden sposób uregulować zaciągniętych wcześniej zobowiązań mają dzięki trybowi upadłości konsumenckiej szansę na rozpoczęcie życia od nowa. Bez długów, kredytów, zaległości. Co ważne efektem tego postępowania może być całościowe lub częściowe umorzenie długów, ale tylko tych, które konsument miał na koncie przed dniem złożenia wniosku o upadłość. Na https://sp-legal.pl można znaleźć więcej informacji na temat upadłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zakładanie ogrodu – samemu, czy z pomocą specjalisty?
Zakładanie ogrodu – samemu, czy z pomocą specjalisty?
Stworzenie wspaniałego ogrodu wymaga równie dużo pracy, co zaprojektowanie wymarzonego wnętrza. A może nawet więcej, gdyż w przypadku ogrodu mamy […]
Polecamy