Sklep internetowy – w jaki sposób pakować przesyłki dla klientów?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Sklep internetowy – w jaki sposób pakować przesyłki dla klientów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sklepy działające online wysyłają każdego dnia setki towarów do swoich klientów. Kwestią priorytetową jest tutaj optymalne zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem mechanicznym i szkodliwym wpływem wilgoci. Jeśli nie dotrze ona do adresata w nienaruszonym stanie, wówczas trzeba się liczyć z jego niezadowoleniem i stratami finansowymi. Wszelkie obiekty materialne najlepiej jest pakować do wytrzymałych opakowań kartonowych, w których produkcji specjalizuje się m.in. ta konkretna firma ze Skawiny: https://janbox.pl/oferta/.

Pamiętajmy o zastosowaniu materiału izolacyjnego

Pierwszym krokiem do idealnego zapakowania towaru jest oczywiście wybór kartonu w odpowiednim rozmiarze. Nie powinien on być zbyt mały, bo naraża to zawartość na nieestetyczne zarysowania czy destrukcyjne wgniecenia. Do wyboru mamy modele klapowe i fasonowe. Te pierwsze mają formą zwykłych pudełek, natomiast drugie są nieco droższe, bardziej estetyczne i wygodniejsze w składaniu. W przypadku niektórych elementów można też z powodzeniem wykorzystać kurierską kopertę bąbelkową. Drugi etap polega na wypełnieniu wolnych przestrzeni w opakowaniu, tak aby towar nie przemieszczał się i nie był podatny na wstrząsy. W roli materiału izolacyjnego doskonale sprawdzą się zwłaszcza folia bąbelkowa, gąbki albo kulki styropianowe. W ostateczności alternatywę stanowią zmięte kawałki gazety. Nie obejdzie się ponadto bez szczelnego owinięcia pudełka solidną taśmą – zarówno w miejscu zamknięcia, jak i na całej szerokości. Zwieńczeniem omawianego procesu jest naklejenie stosownej etykiety przewozowej w dobrze widocznym punkcie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?
Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?
Odpowiednia ilość snu każdego dnia jest bardzo ważna dla zdrowego rozwoju dziecka. Nie wspominając już nawet o tym, że nieprzespane […]
Polecamy