Czym jest sterylizacja termiczna i w jakim celu się ją wykonuje?

Technologie
miejsce-poznania
Czym jest sterylizacja termiczna i w jakim celu się ją wykonuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W miejscach, gdzie istnieje ryzyko szerzenia się groźnych bakterii albo wirusów zachodzi konieczność regularnej sterylizacji. Proces ten może przebiegać na kilka sposobów. Obecnie wyjątkowo dużą popularnością cieszy się sterylizacja termiczna, opierająca się na wykorzystaniu gorącego powietrza. Do jego generowania służą nowoczesne urządzenia w postaci nagrzewnic i kabin, które posiada w swojej ofercie m.in. ta konkretna firma: https://airconindustry.pl/urzadzenia-do-dezynfekcji-termicznej/.

Wysoka temperatura to wróg szkodliwych drobnoustrojów

Sterylizacja termiczna polega na tym, że gorący podmuch powietrza przenika głęboko w daną powierzchnię, zabijając lub dezaktywując niepożądane bakterie, roztocza, grzyby, pleśnie czy wirusy. Co istotne, omawiana metoda jest w pełni przyjazna dla środowiska naturalnego, pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i nie wywołuje reakcji alergicznych o wykonujących ją osób. Na uwagę zasługuje również jej ponadprzeciętna skuteczność, gdyż ciepło unicestwia znacznie więcej patogenów aniżeli jakikolwiek środek chemiczny. Sterylizacja termiczna znajduje zastosowanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy trzeba odkazić następujące obiekty: naczepę przeznaczoną do przewożenia zwierząt hodowlanych, namiot ratunkowy, karetkę pogotowia, kontener z żywnością, salę szpitalną, pokój hotelowy, pojazd policyjny, celę więzienną, a nawet wagon kolejowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wstawić do garażu?
Co wstawić do garażu?
Pierwsze, o czym każdy pomyśli to samochód – i słusznie, ponieważ do tego to pomieszczenie służy. Jednak garaż to specyficzne […]
Polecamy