Filtry powietrza – Który z nich jest najlepszy?

Filtry powietrza służą do usuwania kurzu, brudu, pyłków i innych zanieczyszczeń z powietrza, które przechodzi przez filtr. Mogą być wykonane z kilku różnych materiałów, w tym z papieru, włókna szklanego lub włókien syntetycznych. Istnieją różne rodzaje i wymiary filtrów powietrza, np. G4 592x592x360.

Papierowe filtry powietrza

Papierowe filtry powietrza są niedrogie i łatwe do wymiany. Są one powszechnie stosowane w motoryzacji, gdzie można je umyć i ponownie wykorzystać. Chociaż nie oferują dużej wydajności, jeśli chodzi o wychwytywanie mniejszych cząstek, doskonale radzą sobie ze zbieraniem dużych cząstek, takich jak brud i włosy.

Filtry powietrza z włókna szklanego

Filtry powietrza z włókna szklanego wykorzystują wełnę szklaną jako medium filtrujące. Gęstość wełny szklanej różni się w zależności od tego, do czego jest używana. Filtry z włókna szklanego są w stanie wychwycić bardzo drobne cząstki, które mogą przejść przez filtr papierowy; jednak mają one tendencję do zatykania się szybciej niż filtry papierowe w przypadku kontaktu z ciężkimi zanieczyszczeniami, takimi jak mgła olejowa lub pyły metalowe. Wynika to częściowo z ich otwartej struktury, która pozwala na większą ekspozycję włókien na zanieczyszczenia w strumieniu powietrza.

Filtry powietrza z włókna syntetycznego

Filtry powietrza z włókien syntetycznych są wykonane z włókien syntetycznych, takich jak poliester lub nylon. Posiadają one warstwę poliestrową lub nylonową, która jest połączona z podłożem z włókna szklanego. Taka konstrukcja sprawia, że są one trwalsze od filtrów papierowych i z włókna szklanego, a także bardziej odporne na zapychanie.

 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


7 − 1 =