Filtry powietrza – Który z nich jest najlepszy?

Technologie
miejsce-poznania
Filtry powietrza – Który z nich jest najlepszy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry powietrza służą do usuwania kurzu, brudu, pyłków i innych zanieczyszczeń z powietrza, które przechodzi przez filtr. Mogą być wykonane z kilku różnych materiałów, w tym z papieru, włókna szklanego lub włókien syntetycznych. Istnieją różne rodzaje i wymiary filtrów powietrza, np. G4 592x592x360.

Papierowe filtry powietrza

Papierowe filtry powietrza są niedrogie i łatwe do wymiany. Są one powszechnie stosowane w motoryzacji, gdzie można je umyć i ponownie wykorzystać. Chociaż nie oferują dużej wydajności, jeśli chodzi o wychwytywanie mniejszych cząstek, doskonale radzą sobie ze zbieraniem dużych cząstek, takich jak brud i włosy.

Filtry powietrza z włókna szklanego

Filtry powietrza z włókna szklanego wykorzystują wełnę szklaną jako medium filtrujące. Gęstość wełny szklanej różni się w zależności od tego, do czego jest używana. Filtry z włókna szklanego są w stanie wychwycić bardzo drobne cząstki, które mogą przejść przez filtr papierowy; jednak mają one tendencję do zatykania się szybciej niż filtry papierowe w przypadku kontaktu z ciężkimi zanieczyszczeniami, takimi jak mgła olejowa lub pyły metalowe. Wynika to częściowo z ich otwartej struktury, która pozwala na większą ekspozycję włókien na zanieczyszczenia w strumieniu powietrza.

Filtry powietrza z włókna syntetycznego

Filtry powietrza z włókien syntetycznych są wykonane z włókien syntetycznych, takich jak poliester lub nylon. Posiadają one warstwę poliestrową lub nylonową, która jest połączona z podłożem z włókna szklanego. Taka konstrukcja sprawia, że są one trwalsze od filtrów papierowych i z włókna szklanego, a także bardziej odporne na zapychanie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble tapicerowane na wymiar
Meble tapicerowane na wymiar
Aranżacja salonu to zadanie wymagające określonego poczucia estetyki. Dobór mebli jest kwestią indywidualną. Przed dokonaniem zakupu, warto jednak poznać wady […]
Polecamy