Jak działają taśmy ledowe?

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoim mieszkaniu wydajnych taśm ledowych. Jest to nic innego jak kilkadziesiąt lub kilkaset diod przymocowanych trwale do specjalnej płytki i zalanych silikonem dla zwiększenia stabilności. Pod ową płytką znajduje się natomiast dwustronna taśma klejąca, która w znacznym stopniu ułatwia montaż obiektu do wybranego podłoża. Na rynku omawiane produktu dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce oraz trzech głównych napięciach – 12 V, 24 V i 230 V.

Estetyczny wygląd i doskonałe właściwości użytkowe

Pasek led znakomicie nadaje nadają się w szczególności do oświetlania blatów roboczych i szafek w kuchni, luster w łazience, dekoracji ściennych, a także trudno dostępnych, zaciemnionych miejsc w salonie czy sypialni. W większości składają się z licznych diod połączonych ze sobą szeregowo i osadzonych w odrębnych segmentach. Zasada ich działania jest bardzo prosta – opiera się bowiem na zjawisku elektroluminescencji, czyli jarzenia się światła wyłącznie pod wpływem prądu (nie następuje wzrost temperatury, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej żarówki). Jest to zatem typowa reakcja fizyko-chemiczna.

Taśmy LED mogą emitować światło o bardzo zróżnicowanej barwie. Największym powodzeniem wśród klientów cieszą się oczywiście wersje w odcieniu delikatnie niebieskim (idealnym do pracy), niemal całkowicie białym (neutralnym) oraz żółtym (o właściwościach uspokajających). Osoby pragnące wprowadzić do swojego domu niebanalny nastrój mogą zaś postawić na paski z diodami święcącymi na pomarańczowo, czerwono, a nawet zielono.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 19 =