Mole w domu – w jaki sposób można się ich pozbyć?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Mole w domu – w jaki sposób można się ich pozbyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inwazja moli spożywczych czy ubraniowych może przydarzyć się praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. Atak tych owadów nie jest bowiem związane z brakiem przestrzegania higieny czy jak to się powszechnie przyjmuje z brudem czy zaniedbaniem, jeśli chodzi o czystość. Mole spożywcze mogą zalęgnąć się praktycznie we wszystkich produktach sypkich, które przynosi się ze sklepów, a także chociażby w karmie dla zwierząt (szczególnie dla gryzoni, gdzie przeważają takie produkty zioła czy naturalne dodatki). Choć walka z molami jest dość uciążliwa i długotrwała to jednak istnieje szereg sposobów na pozbycie się tych nieproszonych gości. Wśród nich można wymienić gotowe pułapki na owady, a także naturalne sposoby – mole nie przepadają bowiem między innymi za zapachem lawendy.

Jak rozpocząć walkę z inwazją moli?

W sklepach można spotkać wiele różnorodnych środków do walki z molami. Popularna jest między innymi pułapka na mole, która wyłapuje dorosłe osobniki latające nieopodal oraz przywołuje owady z pozostałych zakątków pomieszczenia. Przy molach warto jest dokładnie przejrzeć zapasy kuchenne w których mogą zalegać larwy lub dorosłe już osobniki moli – niestety najlepszych rozwiązaniem jest wyrzucenie wszystkich skażonych zapasów, a pozostałe warto jest przesypać do szczelnie zamykanych pojemników plastikowych bądź szklanych słoików. Wtedy można mieć pewność, że środki chemiczne do walki z molami oraz pułapki działają najbardziej efektywnie i pozwolą pozbyć się problemu w krótkim czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą jakich rozwiązań można zwiększyć komfort podróży autem?
Za pomocą jakich rozwiązań można zwiększyć komfort podróży autem?
Aby zwiększyć komfort podróżowania samochodem wystarczą niewielkie modyfikacje. Niestety pogarszający się stan dróg nie ułatwia czerpania przyjemności z jazdy. Klasyczne […]
Polecamy