Jak wybrać suplementy diety na odchudzanie?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Jak wybrać suplementy diety na odchudzanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Suplementy odchudzające to produkty z roku na rok zyskujące na popularności, mimo że wielu dietetyków podkreśla, iż nie są one w stanie zastąpić właściwej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Jeśli jednak są stosowane zgodnie z zaleceniami, wówczas mogą się okazać istotnym elementem w długofalowej i wieloetapowej walce ze zbędnymi kilogramami.

Trzy kategorie skutecznych preparatów

Wśród suplementów diety odchudzania, można wybierać produkty należące do trzech kategorii. Pierwsza z nich obejmuje wyroby hamujące łaknienie, polecane zwłaszcza osobom, które z powodu braku silnej woli nie potrafią powstrzymać się od spożywania posiłków w dużych ilościach. Dzięki przyjmowaniu odpowiednich preparatów zmniejsza się ich apetyt i wzrasta odporność na pokusy dotyczące jedzenia. Często posiadają one w składzie guaranę, błonnik pokarmowy, ocet jabłkowy, tyrozynę, kofeinę oraz chrom. Drugą kategorię suplementów odchudzających stanowią produkty przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Są przeznaczone dla osób, które nie uciekają od uprawiania różnych form aktywności fizycznej. W tym przypadku tabletki jedynie towarzyszą wysiłkowi ruchowemu, co ma znaczenie dla szybkości utraty zbędnych kilogramów. W składzie tych preparatów znaleźć można takie związki i mikroelementy, jak l-karnityna, chrom, jagody goi czy witamina c (którą kupisz tutaj: https://swansonshop.pl/witaminy/witamina-c. Osobną grupą są suplementy mające za zadanie blokowanie wchłaniania tłuszczów, stosowane przez ludzi stroniących od diety i uprawiania sportu, którym trudno jest zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Na szczęście tabletki te nie mają skutków ubocznych, a ich działanie ogranicza się wyłącznie do układu pokarmowego, więc mogą być spożywane bez obaw o pogorszenie stanu zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie wyposażenie wnętrz będzie idealne do wystroju pokoju dziecięcego?
Jakie wyposażenie wnętrz będzie idealne do wystroju pokoju dziecięcego?
Pokój dziecięcy to kraina zarezerwowana dla beztroskich fantazji i marzeń, dlatego też powinna być  kolorowa i pełna wzorów. W związku […]
Polecamy