Jakich kosmetyków do włosów należy używać rozsądnie?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jakich kosmetyków do włosów należy używać rozsądnie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja włosów powinna być przede wszystkim świadoma oraz dopasowana do potrzeb włosów. Pozwala to osiągnąć zadowalający efekt i cieszyć się mocnymi, pięknymi włosami, które dodają uroku każdej kobiecie. Stosowanie odżywek i maseczek, a także delikatnych szamponów to podstawa. Warto także wiedzieć, co wpływa na włosy negatywnie i używać tych produktów z umiarem. Z jakimi kosmetykami nie należy przesadzać?

Świadoma pielęgnacja

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Wszystkie produkty pielęgnacyjne w nadmiarze nie powinny szkodzić, jednak niektóre kosmetyki do stylizacji czy koloryzacji wpływają na włosy destrukcyjnie. Szkodliwe mogą być między innymi lakiery do włosów, które wysuszają oraz matowią włosy i przy regularnym używaniu bardzo niszczą fryzurę.

Czasami sprawiają także kłopot podczas mycia czy rozczesywania, dlatego pośrednio są powodem do powstawania uszkodzeń mechanicznych. Dlatego podczas wybierania takiego kosmetyku, należy dokładnie przeanalizować jego skład.

Podobny wpływ na włosy ma rozjaśniacz do włosów – jest on tak silnym specyfikiem, że może nawet spalić włosy, dlatego nie warto używać go samodzielnie w domu, tylko skorzystać z usługi salonu fryzjerskiego.

Przed niekorzystnym działaniem niektórych produktów można się oczywiście chronić, ale chcąc mieć piękne i zdrowe włosy należy przede wszystkim umiarkowanie korzystać ze wszelkich stylizatorów do włosów. Farbowanie to także bardzo niszczący zabieg. Farby chemiczne można jednak zastąpić na przykład naturalnymi farbami ziołowymi z ziół indyjskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy dzieciom urodzonym w Polsce przysługuje Elterngeld?
Czy dzieciom urodzonym w Polsce przysługuje Elterngeld?
Dzieciom urodzonym w Polsce może przysługiwać Elterngeld. Elterngeld to nieopodatkowany zasiłek dla rodziców, którzy biorą wolne w pracy, aby opiekować […]
Polecamy